Revised Common Lectionary (Complementary)
13 Svi oni u vjeri pomriješe ne primivši obećanja, već ih samo izdaleka vidješe i pozdraviše, te priznaše da su stranci i doseljenici na zemlji. 14 Jer oni koji tako govore očituju da domovinu traže; 15 a da su mislili na onu iz koje su izašli, imali bi vremena vratiti se. 16 No oni sad teže za boljom, to jest nebeskom. Zato se Bog ne stidi nazvati se njihovim Bogom - jer im je pripravio grad.
17 Vjerom je Abraham, kad bi kušan, prinio Izaka, i taj koji jedinca stade prinositi jest onaj koji je primio obećanja; 18 kome bi rečeno: »Po Izaku će ti se nazivati potomstvo.« 19 Smatrao je da Bog može i od mrtvih uskrisiti te ga zato, kao znamen, ponovno zadobi.
20 Vjerom i u pogledu budućih stvari blagoslovi Izak Jakova i Ezava. 21 Vjerom Jakov, umirući, blagoslovi oba Josipova sina te se pokloni duboko, oslonjen na vrh svojega štapa. 22 Vjerom se Josip, na umoru, spomenu onoga o izlasku sinova Izraelovih i dade zapovijed o svojim kostima.
Copyright © 2001 by Life Center International