Print Page Options
Previous Prev Day Next DayNext

Revised Common Lectionary (Complementary)

Daily Bible readings that follow the church liturgical year, with thematically matched Old and New Testament readings.
Duration: 1245 days
Hungarian Bible: Easy-to-Read Version (ERV-HU)
Version
Zsoltárok 30

Dávid zsoltára, templomszentelési ének.

30 Dicsérlek, Örökkévaló, mert felemeltél,
    nem engedted, hogy ellenségeim legyőzzenek!
Örökkévaló, Istenem, segítségért kiáltottam hozzád,
    és meggyógyítottál.
Kiemelted lelkemet a halottak országából,
    megmentettél, hogy ne szálljak a sírba.

Ti, akik az Örökkévalót hűséggel követitek,
    énekeljetek zsoltárokat neki,
    dicsérjétek szent nevét![a]
Mert haragja csak pillanatig tart,
    de jósága egész életemben kísér!
Este sírva fekszem le,
    de reggel már örömre ébredek.

Amíg jól ment sorom, azt gondoltam,
    semmi baj nem érhet.
Amíg kegyelmed körülvett,
    az élet csúcsán éreztem magam.
De mikor elfordítottad arcodat tőlem,
    halálra rémültem.
Hozzád kiáltottam, Örökkévaló,
    kegyelemért könyörögtem:
„Mi haszna, ha meghalok,
    ha sírba szállok?
Ha porrá leszek,
    dicsér-e téged az a por?
    Hirdeti-e hűségedet az embereknek?”
10 Hallgass meg, Örökkévaló,
    könyörülj meg rajtam!
    Ó, Örökkévaló, segíts!

11 Gyászomat örömre fordítottad!
    Levetted rólam a szomorúság gyászruháját,
    és víg örömbe öltöztettél,
12 hogy dicsérjelek, és soha ne hallgassak el!
    Örökkévaló, én Istenem, örökké dicsérlek téged!

2 Sámuel 14:25-33

25 Egész Izráelben nem volt Absolonhoz fogható szép férfi. Mindenki dicsérte daliás termetét. Tetőtől talpig hibátlan volt a külseje. 26 Igen dús növésű volt a haja, amelyet évente lenyíratott. Ilyenkor lemérték a levágott haj súlyát, és az vagy 200 sékelt[a] nyomott, királyi mérték szerint. 27 Absolonnak három fia és egy leánya született. Leányát Támárnak hívták, és ő is nagyon szép volt.

28 Absolon tehát Jeruzsálemben lakott, mégsem mehetett a királyhoz. Két év telt el így, 29 s akkor végül üzent Jóábnak, hogy szeretne üzenetet küldeni vele a királynak. De Jóáb nem ment hozzá, és nem is válaszolt neki. Majd ismét üzent Jóábnak, aki még ezután sem akart Absolonhoz menni.

30 Végül Absolon ezt mondta szolgáinak: „Nézzétek, Jóáb földje szomszédos az én földemmel, és árpavetés érik rajta. Menjetek, és gyújtsátok föl!” Így is történt: a szolgák fölgyújtották Jóáb árpáját. 31 Amikor ezt Jóáb megtudta, Absolonhoz sietett, és kérdőre vonta: „Miért gyújtották föl szolgáid az árpaföldemet?”

32 „Látod, már kétszer is üzentem érted — mondta Absolon —, hogy jöjj el hozzám. Meg akartalak kérni, hogy menj a királyhoz, és kérdezd meg tőle, miért hívatott haza Gesúrból. Ha látni sem akar engem, akkor jobb lett volna Gesúrban maradnom. Most már szeretném ismét látni a királyt. De ha bűnösnek tart, akkor végeztessen ki!”

33 Ezután Jóáb bement a királyhoz, és mindezt elmondta neki. Majd Dávid király magához hívatta Absolont, aki földig hajolt előtte, mikor megérkezett. A király pedig megcsókolta Absolon arcát — így köszöntötte.

Máté 9:2-8

Ott néhányan egy béna férfit vittek hozzá hordágyon. Jézus látta azoknak a hitét, akik hordozták a beteget, ezért odafordult a bénához: „Bízzál fiam, a bűneid meg vannak bocsátva!”

Ezt hallotta néhány törvénytanító is, akik egymás között így tanakodtak: „Ez az ember Istent gyalázza!”

Mivel Jézus tudta, hogy mit gondolnak, ezt mondta nekik: „Miért gondoltok ilyen rosszat? Mi könnyebb? Azt mondani, hogy meg vannak bocsátva a bűneid, vagy azt, kelj fel, és menj el? Győződjetek meg róla: az Emberfia felhatalmazást kapott, hogy itt a földön megbocsássa a bűnöket.” Ekkor a beteghez fordulva így szólt: „Kelj fel, fogd a hordágyat, és menj haza!” Ekkor a férfi felkelt, és hazament. Amikor látta ezt az összegyűlt sokaság, félelem és csodálat töltötte el őket, és dicsőítették Istent, aki ilyen nagy hatalmat adott az embernek.

Hungarian Bible: Easy-to-Read Version (ERV-HU)

Copyright © 2003, 2012 by World Bible Translation Center