Print Page Options
Previous Prev Day Next DayNext

Book of Common Prayer

Daily Old and New Testament readings based on the Book of Common Prayer.
Duration: 861 days
Nádej pre kazdého (NPK)
Version
Error: 'Kniha Žalmov 66-67' not found for the version: Nádej pre kazdého
Error: 'Kniha Žalmov 19 ' not found for the version: Nádej pre kazdého
Error: 'Kniha Žalmov 46 ' not found for the version: Nádej pre kazdého
Error: 'Kniha Sudcov 11:1-11' not found for the version: Nádej pre kazdého
Error: 'Kniha Sudcov 11:29-40' not found for the version: Nádej pre kazdého
Druhý List Korinťanom 11:21-31

21 Nuž áno, priznávam, že v tomto akoby sme boli naozaj slabí.

22 A aké sú ich ďalšie prednosti? Starobylý pôvod? Prepáčte nerozumnému, ale môj nie je horší! Náboženské vzdelanie? Ani v tom nezaostávam.

23 Vyhlasujú sa za Kristových služobníkov? Keď sa už tak nerozumne chválim, potom aj v tom sa im viac ako vyrovnám. Kto vynaložil pre Krista viac úsilia? Kto bol viackrát vo väzení, viackrát týraný, viackrát riskoval svoj život?

24 Päť ráz mi dali Židia naložiť tridsaťdeväť rán korbáčom na holý chrbát,

25 trikrát ma zbili palicami, raz dokonca kameňovali. Trikrát som zažil stroskotanie lode a z toho raz som noc a deň strávil vo vlnách mora.

26 Často som bol na cestách -- ohrozovaný rozvodnenými riekami, lupičmi, vlastnými súkmeňovcami i pohanmi. Smrť mi hrozila v rozbesnených davoch i na ľudoprázdnych púšťach, na rozbúrenom mori, ba aj medzi falošnými bratmi.

27 Viem, čo sú to bezsenné noci a smrteľná únava, mučivý hlad a smäd, čo je to na kosť premrznúť a nemať sa kde zohriať.

28 A navyše stále starosti o kresťanské zbory.

29 Odmietol som azda niekedy pomôcť niekomu, koho ťažilo svedomie? Netrápil som sa vari, keď niekto zakolísal vo viere?

30 Ak už sa teda mám chváliť, budem sa chváliť svojou slabosťou.

31 On -- večná sláva jeho menu -- vie, že neklamem.

Evanjelium Podľa Marka 4:35-41

Ježiš tíši vietor a búrku

35 Keď sa zvečerilo, navrhol Ježiš učeníkom: Preplavme sa na druhý breh jazera."

36 Opustili zástup a v tom istom člne, z ktorého Ježiš učil, sa odrazili od brehu. Niekoľko člnov sa plavilo s nimi.

37 Onedlho sa na jazere strhla veľká búrka a víchrica. Obrovské vlny sa zapierali do člna. Čoskoro bol plný vody a hrozilo, že sa už--už potopí.

38 No Ježiš pokojne spal na korme člna s hlavou na hlavnici. Učeníci ho zobudili a celí zúfalí kričali: Majstre, nevidíš, že sa topíme!?"

39 Ježiš vstal, pohrozil vetru a prikázal vlnám: Upokojte sa!" V tej chvíli víchor prestal a zavládlo nesmierne ticho.

40 Prečo ste sa tak vyľakali? Nedôverujete mi?" spýtal sa učeníkov.

41 Boli ohromení a spytovali sa jeden druhého: Kto je to, že sa mu vietor aj vlny podrobujú?"

Nádej pre kazdého (NPK)

Copyright © 1993 by Biblica