A A A A A
Bible Book List

2.list Korintským 12Slovo na cestu (SNC)

12 A když jsem v tom chlubení, (i když to k ničemu není), povím vám ještě o viděních a zjeveních od Pána.

Před čtrnácti lety jsem byl ve vytržení vzat do nebe. Zdali to bylo vidění nebo skutečnost, to se mě neptejte. Jen Bůh by na to mohl odpovědět.

Ale tak či onak byl jsem v ráji

a slyšel jsem věci tak ohromující, že se to nedá vylíčit slovy, ani jinak vykreslit.

Takový zážitek, to už by byl nějaký důvod k vychloubání, ale raději o tom budu mlčet a poukazovat spíš na svou slabost.

Mohl bych se chlubit ještě jinými věcmi a nebyla by to chlouba neoprávněná, ale ať mě každý posuzuje jen podle toho, co v mém životě vidí a v mém poselství slyší.

Bůh mi toho ukázal tolik, že mi musel přidat i jedno trápení, abych nezpyšněl: je to bolest, která mi jako satanův posel má stále připomínat, že jsem jen smrtelný lidský červíček.

Třikrát jsem Boha prosil, aby mě toho zbavil,

ale on odmítl. "Jsem s tebou, víc nepotřebuješ," odpověděl. "Moje moc vynikne tím víc, čím ty sám budeš slabší."

10 m tehdy, když jsem s vlastními silami u konce.

11 Teď jsem se tedy představil opravdu jako dokonalý blázen. Ale sami jste mě k tomu přinutili. Vždyť to mělo být spíše vaší věcí, abyste se mě zastali! I když nic neznamenám, nejsem přece za těmi "vele-apoštoly" nijak pozadu.

12 Když jsem byl mezi vámi, poskytl jsem vám dostatek důkazů, že mě poslal Bůh; trpělivě jsem mezi vámi konal to, co mi uložil, a nebyla to maličkost, nýbrž divy a zázraky.

13 Jen v jedné věci jsem vás proti křesťanům na jiných místech "zkrátil": nežádal jsem vás o hmotnou podporu. Tuhle nespravedlnost mi tedy promiňte.

14 Chystám se k vám už po třetí. Ani tentokrát od vás nic nežádám. Bez vašich peněz se mohu obejít - ale vás samých se vzdát nemohu. Ostatně rodiče mají živit děti a ne se od dětí nechat vydržovat - a vy jste moje děti.

15-16 estojí, ale můžete si být jisti, že je to jen trik a že z nás peníze dostane jinak."

17 Jak tedy, ptám se? Chtěl snad od vás něco některý z lidí, které jsem k vám poslal?

18 Těžil z vaší pohostinnosti Titus nebo někdo z jeho doprovodu? Neřídili se snad stejnými zásadami jako já? Tak vidíte! Jednáme v témže duchu, který řídí každý náš čin - ne k našemu, nýbrž k vašemu prospěchu.

19 Nemyslete si, že se tím snažím znovu se vemluvit do vaší přízně. Bůh je mi svědkem, že mi opravdu jde o vaše dobro, o váš duchovní růst - a ne o získávání výhod.

20 ctvím.

21 Nechtěl bych zažít, aby mě Bůh před vámi tak pokořil, že bych musel plakat a naříkat nad některými, kteří místo pokání ze svých poklesků hřeší klidně dál a vy jen přihlížíte, jak mezi vámi kvete nemravnost a nezřízené vášně.

Slovo na cestu (SNC)

Copyright © 1988 by Biblica

  Back

1 of 1

You'll get this book and many others when you join Bible Gateway Plus. Learn more

Viewing of
Cross references
Footnotes