A A A A A
Bible Book List

2. Koryntian 6 Nowe Przymierze (NP)

Jako współpracownicy wzywamy też was, abyście łaski Bożej nie przyjmowali na próżno. Czytamy bowiem:

W czasie przychylności łaskawie cię wysłuchałem
i w dniu zbawienia pośpieszyłem ci z pomocą.

Właśnie teraz jest ten czas przychylności! Teraz jest dzień zbawienia!

Niestraszoność w cierpieniach

Nikomu w niczym nie robimy przeszkód i nie chcemy, by ktoś podważał nasze posługiwanie. We wszystkim natomiast, jako przedstawiciele[a] Boga, stawiamy siebie za przykład: w wielkiej wytrwałości, w uciskach, w potrzebach, w niewygodach, w chłostach, w więzieniach, w rozruchach, w ciężkiej pracy, w bezsennych nocach, w postach, w czystości, w poznaniu, w cierpliwości, w uprzejmości, w Duchu Świętym, w nieobłudnej miłości, w słowie prawdy, w mocy Bożej; przez oręż sprawiedliwości w ataku i obronie,[b] przez chwałę i hańbę, przez sławę i niesławę; jako zwodziciele, a jednak godni zaufania; jako nieznani, a jednak dobrze znani; jako umierający, a oto żyjemy! Jako bici, a jednak nie zabici! 10 Jako zasmucani, a jednak zawsze radośni. Jako ubodzy, a jednak wielu wzbogacający. Jako nic nie mający, a jednak posiadający wszystko.

11 Wciąż możemy z wami otwarcie rozmawiać,[c] Koryntianie. Nasze serca są otwarte szeroko. 12 To nie u nas jest wam ciasno. Ciasno jest w waszych wnętrzach. 13 W imię wzajemności — jak do dzieci mówię — otwórzcie się i wy szeroko.

Wezwanie do zerwania z niewierzącymi

14 Przestańcie wprzęgać się w nierówne jarzmo z niewierzącymi. Cóż za towarzystwo sprawiedliwości z bezprawiem? Co za wspólnota światła i ciemności? 15 Co za harmonia między Chrystusem a Beliarem?[d] Gdzie część wspólna wierzącego z niewierzącym? 16 Jaka zgoda między przybytkiem Boga a bóstwami? My przecież jesteśmy przybytkiem żywego Boga, zgodnie z Jego słowami:

Zamieszkam z nimi,
będę się wśród nich przechadzał,
będę ich Bogiem, a oni — moim ludem
.

17 Dlatego: Wyjdźcie spośród nich!
Odłączcie się od nich — mówi Pan. —

I: Nieczystego nie dotykajcie;
a ja was przyjmę.
18 I: Będę wam Ojcem,
a wy będziecie mi synami i córkami
mówi Wszechmocny Pan.

Footnotes:

  1. 2. Koryntian 6:4 Lub: słudzy
  2. 2. Koryntian 6:7 Lub: prawej i lewej dłoni; ówczesny żołnierz w prawej ręce trzymał broń zaczepną, w lewej — obronną.
  3. 2. Koryntian 6:11 Lub: Nasze usta pozostają przed wami otwarte.
  4. 2. Koryntian 6:15 Beliar: transliteracja hebrajskiego słowa określającego to, co bezwartościowe, a odnoszonego do diabła (Księga Jubileuszy 1:20; Sdz 20:13 w G).
Nowe Przymierze (NP)

© 2011 by Ewangeliczny Instytut Biblijny

  Back

1 of 1

You'll get this book and many others when you join Bible Gateway Plus. Learn more

Viewing of
Cross references
Footnotes