Add parallel Print Page Options

Давидові перемоги

Згодом Давид переміг филистимлян і, підкоривши їх, відібрав у них землі навколо Ґату[a].

Давид також переміг Моав. Він змусив моавійців лягти на землю й виміряв їх шнуром. Людей, на яких приходилося дві довжини шнура, було страчено, а тих, кому випадала кожна третя довжина шнура, було помилувано. Так підкорив він моавійців, які стали підданими Давида і сплачували йому данину.

Давид також підкорив Хададезера, сина Регова, який був царем Зови, коли пішов у долину Євфрату, щоб відновити свою владу. Давид захопив тисячу колісниць, сім тисяч[b] їздових та двадцять тисяч піхотинців. Він покалічив майже всіх коней, залишивши неушкодженими лише сотню коней, запряжених у колісниці[c].

Коли арамійці з Дамаска прийшли на допомогу царю Зови Хададазеру, Давид вбив двадцять дві тисячі арамійських воїнів. Потім Давид настановив там надзірні воїнські гарнізони, і люди Арама стали Давидовими підданими й сплачували йому данину. Хоч куди б ішов Давид, Господь допомагав йому перемагати.

Давид відібрав золоті щити у слуг Хададезера і привіз їх до Єрусалима. З Теви[d] й Беротая, міст, що належали Хададезеру, цар Давид забрав велику кількість бронзи.

Тоу, цар Гамата, почувши, що Давид розбив усе військо Хададезера, 10 послав свого сина Йорама, щоб той зустрів Давида й привітав його з перемогою над Хададезером, який завжди воював з Тоу. У подарунок Йорам привіз з собою срібні, золоті та бронзові речі.

11 Цар Давид присвятив ці підношення Господу так само, як зробив він зі сріблом та золотом усіх народів, яких він покорив: 12 едомійців, моавійців, аммонійців, филистимлян та амаликійців. Давид присвятив Господу і здобич, відібрану в Хададезера, сина Регова, царя Зови.

13 Давид здобув славу після того, як у Солоній долині він вбив вісімнадцять тисяч едомійців[e]. 14 Він настановив військові надзірні гарнізони в Едомі, а всі едомійці підкорилися Давиду. Хоч куди б ходив Давид, Господь давав йому перемогу.

Давидові вельможі

15 Давид царював над усім Ізраїлем справедливо й праведно. 16 Йоав, син Зеруї, командував військом, Єгошафат, син Агілуда, був літопісцем, 17 Задок, син Агітува, та Агімелех, син Авіатара, були священиками, Серая—писарем; 18 Беная, син Єгояди, був головою над керетійською та пелетійською охороною[f], а Давидові сини були священиками[g].

Footnotes

  1. 8:1 землі навколо Ґату Або «Метег-Амма». Також див.: 1 Хр. 18:1.
  2. 8:4 сім тисяч Цей варіант міститься виключно у древньогрецьких перекладах. Деякі древньогебрейські тексти мають «тисяча сімсот».
  3. 8:4 покалічив… колісниці Або «розбив майже усі колісниці, залишивши лише сотню».
  4. 8:8 З Теви Цей варіант міститься виключно у деяких древньогрецьких перекладах. Древньогебрейські тексти мають «З Бета».
  5. 8:13 едомійців Цей варіант міститься виключно у деяких древньогрецьких та сирійських перекладах. У древньогебрейських текстах—«сирійців».
  6. 8:18 керетійською та пелетійською охороною Керетійці та пелетійці—відбірні частини Давидового війська та особиста охорона царя.
  7. 8:18 священиками Або «важливими лідерами народу».