Add parallel Print Page Options

Соломон будує храм

Потім Соломон почав будувати храм Господа в Єрусалимі на горі Морія, де Господь явився його батькові Давиду. Було це на току Арауни[a] євуситського[b]. Це місце було наготоване Давидом. Соломон розпочав будівництво на другий день другого місяця четвертого року свого царювання.

Підвалини, які Соломон заклав для будівництва храму Божого, були шістдесят ліктів[c] завдовжки і двадцять ліктів[d] завширшки (тоді використовувалися старі виміри). Ґанок попереду храму був двадцять ліктів завширшки на всю довжину будинку та двадцять ліктів[e] заввишки. Усередині він оздобив його щирим золотом. Він обклав головну залу сосною та покрив щирим золотом і оздобив вирізьбленими пальмами й візерунками. Він оздобив храм коштовним камінням; золото, яке він використовував, було з Парваїма. Він обклав золотом сволоки на стелі, одвірки, стіни та двері храму й вирізьбив на стінах Херувимів.

Він збудував Святеє Святих, яка завдовжки дорівнювала ширині храму—двадцять ліктів у довжину та двадцять ліктів завширшки. Зсередини він обклав Святеє Святих шістьмастами талантами[f] щирого золота. Золоті цвяхи важили п’ятдесят шекелів[g]. Він також обшив золотом кімнати нагорі.

10 Для Святеє Святих він зробив двох Херувимів і позолотив їх. 11 Розмах крил Херувима був двадцять ліктів. Одне крило першого Херувима було завдовжки п’ять ліктів і торкалося стіни храму, а друге крило Херувима дорівнювало п’ятьом ліктям[h] і торкалося крила другого Херувима. 12 Так само одне крило другого Херувима було п’ять ліктів завдовжки й торкалося стіни храму, а друге—також п’ять ліктів завдовжки, торкалося крила першого Херувима. 13 Крила цих Херувимів простягалися на двадцять ліктів. Вони стояли лицем до головної зали.

14 Він зробив запону з синьої, пурпурової та яскраво-червоної тканини та з вісону з зображенням Херувимів на ній.

15 Перед храмом він поставив дві колони, тридцять п’ять ліктів[i] завдовжки, капітель кожної колони була по п’ять ліктів. 16 Він зробив перекручений ланцюг і прикрасив капітелі колон. Він також виготовив сто плодів гранатового дерева й прикріпив до ланцюга. 17 Він встановив колони попереду храму: одну з південної сторони і одну з північної. Колону з південної сторони він назвав Якин, а північну колону—Воаз.

Footnotes

  1. 3:1 Арауни Або «Орнана».
  2. 3:1 євуситського Тобто «мешканця Єрусалима».
  3. 3:3 шістдесят ліктів Приблизно 30 м.
  4. 3:3 двадцять ліктів Приблизно 10 м.
  5. 3:4 двадцять ліктів Цей варіант міститься виключно у древньогебрейських та сирійських текстах. Древньогрецькі переклади мають «сто двадцять ліктів».
  6. 3:8 шістьмастами талантами Приблизно 20400 кг.
  7. 3:9 п’ятдесят шекелів Приблизно 0,6 кг.
  8. 3:11 п’ятьом ліктям Приблизно 2,5 м.
  9. 3:15 тридцять п’ять ліктів Приблизно 17,5 м.