Add parallel Print Page Options

Йотам, цар Юдеї

27 Йотаму виповнилося двадцять п’ять років, коли він став царем, і правив він у Єрусалимі протягом шістнадцяти років. Його матір звали Єруша, яка була дочкою Задока. Йотам чинив праведно в очах Господа, як і його батько Уззія, але, на відміну від батька, він не заходив до храму Господнього, щоб спалювали запашне куріння. Однак люди й далі жили неправедно. Йотам збудував Верхню браму храму Господнього і зробив велику роботу по укріпленню стіни біля гори Офел. Він побудував міста в юдейських горах, фортеці та вежі в лісах.

Йотам пішов війною проти царя аммонійців і підкорив їх. Того року аммонійці платили йому сто талантів[a] сріблом, десять тисяч ко́рів[b] пшениці і десять тисяч ко́рів ячменя. Стільки ж аммонійці сплатили й на другий і на третій роки.

Йотам набирав могутності, бо послідовно дотримувався шляху Господа його Бога.

А щодо інших подій за правління Йотама, всі війни, які він вів, то все це описано в книзі Хронік Царів Ізраїлю та Юдеї. Йому виповнилося двадцять п’ять років, коли він став царем, і правив у Єрусалимі протягом шістнадцяти років. Йотам спочив зі своїми батьками й був похований у місті Давида. Його син Агаз почав царювати після нього.

Footnotes

  1. 27:5 сто талантів Приблизно 3,45 т.
  2. 27:5 десять тисяч ко́рів Приблизно 2200000 л.