A A A A A
Bible Book List

1. Tesaloniczan 5 Nowe Przymierze (NP)

Okoliczności przyjścia Jezusa

A o czasach i porach, bracia, nie ma potrzeby wam pisać. Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pana przyjdzie jak złodziej w nocy. Gdy będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy — niczym bóle na rodzącą kobietę — przyjdzie na nich nagła zguba i nie umkną.

Wy zaś, bracia, nie jesteście w ciemności, aby ten dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. Wy wszyscy jesteście synami światła i synami dnia. Nie należymy do nocy ani do ciemności. Nie śpijmy więc jak pozostali, lecz czuwajmy i bądźmy trzeźwi. Bo ci, którzy śpią, śpią w nocy, a ci, którzy się upijają, upijają się w nocy. My zaś, którzy należymy do dnia, bądźmy trzeźwi, jako ci, którzy przywdziali pancerz wiary i miłości oraz hełm nadziei zbawienia.

Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, ale na zachowanie zbawienia przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa. 10 On umarł za nas, abyśmy, czy czuwamy, czy śpimy, żyli razem z Nim. 11 Dlatego zachęcajcie się nawzajem i budujcie jeden drugiego — co zresztą czynicie.

Zasady życia kościoła

12 Prosimy was również, bracia, abyście darzyli uznaniem tych, którzy pracują wśród was, przewodzą wam w Panu i upominają was. 13 Miejcie takie osoby w wielkim poważaniu. Darzcie je miłością ze względu na ich pracę. Zachowujcie też pokój między sobą.

14 Wzywamy was natomiast, bracia, upominajcie niekarnych, pocieszajcie lękliwych, wspierajcie słabych i miejcie cierpliwość dla wszystkich.

15 Uważajcie, aby nikt nikomu nie odpłacał złem za zło, ale zawsze starajcie się o to, co dobre we wzajemnych stosunkach i dobre dla wszystkich.

16 Zawsze się radujcie. 17 Nieustannie się módlcie. 18 Za wszystko dziękujcie, gdyż taka jest wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was.

19 Ducha nie gaście. 20 Proroctw nie lekceważcie. 21 Wszystko badajcie, a kierujcie się tym, co szlachetne. 22 Trzymajcie się z dala od wszelkiego rodzaju zła.

Ostatnie pozdrowienia

23 A sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci. Niech cały wasz duch, dusza i ciało będą zachowane bez nagany na przyjście naszego Pana, Jezusa Chrystusa. 24 Ten, który was powołuje, jest wierny, On też tego dokona.

25 Bracia, módlcie się również za nami.

26 Pozdrówcie wszystkich braci świętym pocałunkiem.

27 Zobowiązuję was wobec Pana, aby ten list został odczytany wszystkim braciom.

28 Niech łaska naszego Pana, Jezusa Chrystusa, towarzyszy waszym poczynaniom.

Nowe Przymierze (NP)

© 2011 by Ewangeliczny Instytut Biblijny

  Back

1 of 1

You'll get this book and many others when you join Bible Gateway Plus. Learn more

Viewing of
Cross references
Footnotes