A A A A A
Bible Book List

1. Koryntian 16 Nowe Przymierze (NP)

Polecenia dotyczące wsparcia

16 Jeśli chodzi o wsparcie na rzecz świętych, również wy zróbcie tak, jak poleciłem kościołom Galacji. Niech pierwszego dnia tygodnia każdy z was odkłada sobie to, co zdołał zaoszczędzić, aby zbiórki nie organizować dopiero wtedy, gdy przyjdę. A ja, gdy się zjawię, poślę z listami tych, których uważacie za sprawdzonych, aby odnieśli wasz dar do Jerozolimy. A jeśliby się okazało, że ja też powinienem pójść, udadzą się tam ze mną.

Plany i wiadomości

Zawitam do was po przejściu przez Macedonię, bo właśnie ją teraz przemierzam. Zatrzymam się u was lub może przezimuję, licząc, że wyprawicie mnie w drogę, dokądkolwiek pójdę. Nie chcę was teraz przejazdem odwiedzać, bo mam nadzieję na dłuższy pobyt, jeśli Pan pozwoli. W Efezie natomiast pozostanę do Zielonych Świąt. Drzwi stanęły tu przede mną otworem i pojawiły się ogromne możliwości, a przeciwników — wielu.

10 Gdyby pojawił się Tymoteusz, zapewnijcie mu spokojny pobyt, ponieważ wykonuje dzieło Pana tak, jak ja. 11 Niech go więc nikt nie lekceważy. Wyprawcie go do mnie w pokoju, bo czekam na niego wraz z braćmi.

12 A co do brata Apollosa, to bardzo go prosiłem, aby udał się do was razem z braćmi. Nie było jednak żadnej woli, aby tym razem przyjść. Wybierze się do was przy lepszej sposobności.

13 Czuwajcie, trwajcie w wierze, postępujcie mężnie, bądźcie mocni. 14 Niech wszystko dzieje się u was w miłości.

15 Proszę was natomiast, bracia: Wiecie, że dom Stefanasa jest pierwszym owocem Achai, a jego domownicy podjęli się trudu posługiwania świętym. 16 Wy też podporządkujcie się takim ludziom, jak zresztą każdemu, kto należy do grona współpracowników i ludzi wielkiego trudu. 17 Cieszę się z przybycia Stefanasa, Fortunata i Achaika. Zastąpili mi waszą obecność. 18 Wnoszą świeżość w mego ducha, o czym wiecie z własnego doświadczenia. Miejcie dla takich ludzi wiele uznania.

19 Pozdrowienia od kościołów w Azji. Serdecznie pozdrawiają was w Panu Akwila i Pryska oraz kościół, który gromadzi się w ich domu. 20 Najlepsze życzenia przekazują wszyscy bracia. Pozdrówcie jedni drugich świętym pocałunkiem.

21 Pozdrowienie piszę moją ręką: Paweł.

22 Jeśli ktoś nie kocha Pana, niech będzie przeklęty! Pan jest blisko![a]

23 Niech wam towarzyszy łaska Pana Jezusa!

24 Moja miłość jest przy was wszystkich, w Chrystusie Jezusie.

Footnotes:

  1. 1. Koryntian 16:22 Lub: Maranatha, gr. μαράνα θα,, wyrażenie aramejskie, znaczy: Nasz Pan (Maran) nadchodzi (atha). Wyrażenie to było prawdopodobnie hasłem wzywającym do czujności i wyrażającym pragnienie przyjścia Pana (por. 1Tm 4:14n; Jk 5:7; Flp 4:5; Obj 1:7; 3:11; 22:20).
Nowe Przymierze (NP)

© 2011 by Ewangeliczny Instytut Biblijny

  Back

1 of 1

You'll get this book and many others when you join Bible Gateway Plus. Learn more

Viewing of
Cross references
Footnotes