Add parallel Print Page Options

Служба левитів у храмі

23 Коли Давид постарів і життя його підходило до кінця, він зробив свого сина Соломона царем над Ізраїлем.

Давид зібрав усіх старійшин Ізраїлю, священиків та левитів. Левитів тридцяти років і старше було перелічено, і кількість їх становила тридцять вісім тисяч чоловік. Із них двадцять чотири тисячі були призначені наглядачами за робітниками в храмі Господньому, а шість тисяч мали бути урядниками та суддями. Чотири тисячі було призначено служителями брам, а чотири тисячі мали воздавати хвалу Господу на інструментах, які Давид зробив для восхваління Господа.

Давид розділив їх на групи згідно з родами синів Левія: Ґершона, Когата й Мерарі.

Група Ґершонового роду

Ті, хто належав до ґершоніїв: Ладан та Шимей.

Сини Ладана: Єгіел, перший, Зетам і Йоїл—всього троє.

Сини Шимея: Шеломот, Газіел та Гаран—троє. Це були голови сімей Ладана.

10 І сини Шимея: Ягат, Зиза, Єуш і Верія. Ці четверо були синами Шимея. 11 Ягат був перший, Зиза—другий, а Єуш та Верія не мали багато синів, отож їхній родовий дім було призначено як один.

Група Когатового роду

12 Сини Когата: Амрам, Іцгар, Хеврон та Уззіел—четверо.

13 Сини Амрама: Аарон та Мойсей. Аарон мав особливе становище. Він та його нащадки навіки були посвячені в найсвятішому місці для спалювання запашного куріння перед Господом, для проведення служби та благословення Його іменем навіки.

14 Щодо Мойсея, людини Божої, його синів було пораховано разом з коліном Левія. 15 Сини Мойсея: Ґершон та Еліезер. 16 Син Ґершома: Шевуел—старший. 17 Сини Еліезера: Регавія—перший. Еліезер не мав більше синів, а синів Регавії було багато.

18 Сини Іцгара: Шеломит—перший.

19 Сини Хеврона: Єрія—перший, другий Амарія, третій Ягазіел, четвертий Єкамеам.

20 Сини Уззіела: Михей—перший, другий Ішия.

Група Мерарієвого роду

21 Сини Мерарі: Маглі та Муші. Сини Маглі: Елеазар та Кіш.

22 Елеазар помер, не маючи синів, він мав лише дочок. Їхні брати, сини Кіша, одружилися з ними.

23 Сини Муші: Маглі, Едер та Єремот—троє.

Праця левитів

24 Це були нащадки Левія—голови сімей, які були записані в родоводі поіменно, згідно з родами. Вони мали правити службу в храмі Господньому—ті, кому виповнилося двадцять років, і старші.

25 Бо сказав Давид: «Господь Бог Ізраїлю дав спокій Своєму народу і поселився в Єрусалимі навічно. 26 І тому левитам не доведеться переносити намет і всіляке начиння, необхідне для богослужіння».

27 Отож згідно з останнім наказом Давида левитів було пораховано—від двадцяти років і старше.

28 В їхні обов’язки входило допомагати Аарону в службі в храмі Господньому. Вони відповідали за подвір’я та бічні кімнати, за чистоту всього священного начиння та за всіляку роботу в домі Божому. 29 Також вони відповідали за покладання хліба, за борошно для хлібних жертв, за опрісноки, за печиво, за хлібці, а також за їхню кількість і міру. 30 Вони також мали щодня стояти вранішню відправу, щоб дякувати Господу й восхваляти Його, те ж саме й під час вечірньої відправи, 31 а ще приносити жертви всеспалення Господу щосуботи, кожного нового місяця та на свята, у призначені для того дні повсякчасно перед Господом. 32 Мали вони дотримуватися правил щодо намету зібрання і святого місця та виконувати розпорядження синів Аарона, своїх братів по службі в храмі Господа.