Add parallel Print Page Options

Йоав розбиває аммонійців

20 Навесні, коли царі виходять на війну, Йаов вивів і своє військо й спустошив землю аммонійців. Він пішов і обліг Равву. Сам Давид залишився в Єрусалимі. Йоав напав на Равву і спустошив її.

Давид зняв корону з голови їхнього царя[a]. Прикрашена дорогоцінними каміннями, золота корона важила один талант[b]. Її було покладено на голову Давида. І ще забрав він з міста багато здобичі. Він вивів людей, що мешкали в місті і змусив їх працювати пилами, залізними кирками та сокирами. Так Давид учинив з усіма аммонійськими містами, а потім він з усім військом повернувся до Єрусалима.

Трохи згодом у Ґезері розпочалася війна з филистимлянами. Там хушієць Сиввекай убив Сіпая, одного з нащадків Рефаїма[c]. Филистимлян було підкорено.

В іншій війні з филистимлянами Елханан, син Яїра, вбив Лахмі, брата гіттійця Ґоліафа, у якого руків’я списа було немов ткацький вал.

Ще в одній битві при Ґаті воював велетенський чолов’яга, на кожній руці й нозі якого було по шість пальців. Він також був нащадком Рефаїма. Коли він заходився збиткуватися з Ізраїлю, його вбив Йонатан, син Шимеа, Давидового брата. Ці филистимляни були нащадками Рефаїма з Ґата, і полягли вони від руки Давида та його слуг.

Footnotes

  1. 20:2 їхнього царя Або «Мілкома». Див.: «Мілком».
  2. 20:2 талант Приблизно 34,5 кг.
  3. 20:4 Рефаїма Цей варіант міститься виключно у древньогебрейських текстах. У древньогрецьких перекладах—«велетнів». Див.: Бут. 15:20 та 2 Цар. 21:18.