Add parallel Print Page Options

Ковчег Заповіту в Єрусалимі

15 Давид збудував собі дім у місті Давидовім, приготував місце для ковчега Божого і встановив для нього намет. Тоді Давид сказав: «Ніхто не може носити ковчег Божий, крім левитів, бо Господь вибрав їх носити ковчег Господній і служити йому повік».

Давид зібрав усіх ізраїльтян у Єрусалимі, щоб перенести ковчег Господній на приготовлене для нього місце. Давид зібрав нащадків Аарона та левитів.

З нащадків Когата: Уріела, вождя, та сто двадцять його родичів.

З нащадків Мерарі: Асаю, вождя, та двісті двадцять його родичів.

З нащадків Ґершома: Йоїла, вождя, та сто тридцять його родичів.

З нащадків Елізафана: Шемаю, вождя, та двісті його родичів.

З нащадків Хеврона: Еліела, вождя, та вісімдесят його родичів.

10 З нащадків Уззіела: Аммінадава, вождя, та сто дванадцять його родичі.

Давид звертається до священиків та левитів

11 Потім Давид покликав священиків Задока та Авіатара й левитів Уріела, Асаю, Йоїла, Шемаю, Еліела та Аммінадава, 12 і сказав їм: «Ви голови родин левитів, ви і ваші родичі мають очиститися, щоб принести ковчег Господа, Бога Ізраїлю, і встановити його на місці, що я приготував. 13 Господь Бог наш покарав нас минулого разу, бо вас не було з нами і ми не спитали Його належним чином».

14 Отож священики та левити очистилися, щоб нести ковчег Господа, Бога Ізраїлю. 15 І левити несли ковчег Божий на жердинах, на плечах, як наказував їм Мойсей, згідно зі словом Божим.

Співці

16 А ще Давид наказав головам левитів призначити з їхніх родичів співців, щоб співати радість і хвалу під звуки арф, лір та цимбалів.

17 Отож левити призначили Гемана, сина Йоїла, і його родичів Асафа, сина Верекії, а від їхніх родичів-мераріїв—Етана, син Кушая, 18 а ще помічників із їхніх родичів: Захарію, Яазіела, Шемірамота, Єгіела, Унні, Еліава, Бенаю, Маасею, Маттитію, Еліфелегу та Мікнею. А охоронцями при вході призначили Овед-Едома та Єєла.

19 Музики Геман, Асаф та Етан мали грати на бронзових цимбалах. 20 Захарія, Яазіел, Шемірамот, Єгіел, Унні, Еліав, Маасея та Беная мали грати на арфах, згідно з аламотом[a]. 21 Маттитія, Еліфелегу, Мікнея, Овед-Едом, Єєл та Азазія мали грати на лірах, згідно з шеминітом[b]. 22 Кенанія, керівник співців поміж левитами, мав керувати співами, бо він був визнаний митець.

23 Верекія та Елкана охороняли ковчег Господній. 24 Священики Шеванія, Йошафат, Нетанел, Амасай, Захарія, Беная та Еліезер мали сурмити в сурми перед ковчегом Божим. Овед-Едом та Єгія також мали охороняти ковчег Господній.

25 Давид, старійшини Ізраїлю та тисячні зібралися, щоб перенести ковчег Заповіту Господнього з оселі Овед-Едома з великою радістю. 26 І оскільки Бог допомагав левитам, які несли ковчег Заповіту Господнього, вони принесли в жертву сім бичків та сім баранів. 27 Давид і всі левити, які несли ковчег, і всі музики, й Кенанія, керівник співців, і співці були вбрані в тонкий полотняний одяг, а на Давидові був полотняний ефод[c].

28 Отож усі ізраїльтяни супроводжували ковчег Заповіту Господнього під радісні вигуки, звуки баранячих рогів, сурм, під звуки цимбалів, арф та лір.

29 Коли ковчег Заповіту Господнього заносили до міста Давида, Міхал, дочка Саула, визирнула у вікно й, побачивши Давида, який танцював і веселився, вона відразу відчула до нього зневагу.

Footnotes

  1. 15:20 аламот Музична партія чи спосіб виконання музичного твору (точне значення цього слова невідоме).
  2. 15:21 шеминіт Музична партія чи спосіб виконання музичного твору (точне значення цього слова невідоме).
  3. 15:27 ефод Ряса на зразок тих, що носили первосвященики Ізраїлю.