Add parallel Print Page Options

Јудини потомци

Јудини потомци: Фарес, Хецрон, Карми, Хур и Шовал.

Реаји сину Шоваловом родио се Јахат, а Јахату су се родили Ахумај и Лахад. То су била братства Цороваца.

Ови су се родили Етаму: Јизреел, Јишма и Јидбаш. Сестра им се звала Хацелелпони. Пенуелу се родио Гедор, а Езеру се родио Хуша. То су били потомци Хура, Ефратиног прворођеног сина и оца Витлејемовог.

Ашхур отац Текоин имао је две жене: Хелу и Наару. Наара му је родила Ахузама, Хефера, Темнија и Хаахаштарија. То су били Наарини потомци. Хелини синови: Церет, Цохар, Етнан и Коц, коме су се родили Анув и Хацовева и братства Ахархела сина Харумовог.

Јаабец је уживао већу част од своје браће. Мајка му је дала име Јаабец[a] говорећи: »Родила сам га с муком.«

10 Јаабец је завапио Богу Израеловом: »О, кад би ме благословио и увећао моје подручје. Нека твоја рука буде са мном и сачува ме од зла, да се не мучим.«

И Бог му је услишио молитву.

Други родослови

11 Келуву брату Шухином родио се Мехир отац Ештонов. 12 Ештону су се родили Бет Рафа, Пасеах и Техина отац Ир-Нахашев. То су били људи из Рехе.

13 Кеназови синови: Отниел и Сераја. Отниелови синови: Хатат и Меонотај. 14 Меонотају се родио Офра.

Сераји се родио Јоав, који је основао Ге Харашим. Овај град се тако звао зато што су његови житељи били занатлије[b].

15 Синови Калева сина Јефунеовог: Јиру, Ела и Наам. Елин син: Кеназ.

16 Јехалеелови синови: Зиф, Зифа, Тирја и Асарел. 17 Езрини синови: Јетер, Меред, Ефер и Јалон. Једна од Мередових жена родила је Мирјам, Шамаја и Јишбаха оца Ештемоиног. 18 (Његова жена Јудејка родила је Јереда оца Гедоровог, Хевера оца Сохоовог и Јекутиела оца Заноаховог.) То су била деца фараонове кћери Битје, којом се Меред оженио.

19 Синови Ходијине жене, сестре Нахамове: отац Кејле Гармијевца и Ештемое Маахатовца. 20 Симонови синови: Амнон, Рина, Бен-Ханан и Тилон. Јишијеви потомци: Зохет и Бен-Зохет.

Салини потомци

21 Потомци Сале сина Јудиног: Ер отац Лехин, Лаада отац Марешин, братства платнара из Бет-Ашбее, 22 Јоким, житељи Козеве и Јоаш и Сараф, који су владали у Моаву и Јашуви-Лехему. Ови подаци су из давних времена. 23 Они су били грнчари и живели су у Нетаиму и Гедери, где су били у царевој служби.

Симеонови потомци

24 Симеонови потомци: Немуел, Јамин, Јарив, Зара и Саул, 25 Саулов син Шалум, Шалумов син Мившам и Мившамов син Мишма.

26 Мишмини потомци: његов син Хамуел, Хамуелов син Закур и Закуров син Шими.

27 Шими је имао шеснаест синова и шест кћери, али његова браћа нису имала много деце, па цело њихово братство није постало толико бројно као Јудини потомци. 28 Живели су у Беер-Шеви, Молади, Хацар-Шуалу, 29 Билхи, Ецему, Толаду, 30 Бетуелу, Хорми, Циклагу, 31 Бет-Маркавоту, Хацар-Сусиму, Бет-Бирију и Шаарајиму. То су били њихови градови све до Давидове владавине. 32 Они су насељавали и ових пет градова: Етам, Ајин, Римон, Тохен и Ашан 33 и сва села око ових градова све до Ваалата. То су била њихова насеља и њихов родослов.

34 Мешовав, Јамлех, Јоша син Амацјин, 35 Јоил, Јеху син Јошивје сина Сераје сина Асиеловог, 36 Елјоенај, Јаакова, Јешохаја, Асаја, Адиел, Јисимиел, Бенаја, 37 и Зиза син Шифија сина Алона сина Једаје сина Шимрија сина Шемајиног. 38 Сви ови поменути именом били су поглавари својих братстава.

Њихове породице веома су се увећале, 39 па су они, тражећи пашу за своја стада, отишли све до улаза у Гедор, на источној страни долине, 40 где су нашли сочне, добре пашњаке. Земља је била пространа, мирна и тиха, а одраније су у њој живели неки Хамити. 41 Ови људи чија су имена наведена дошли су ту за време владавине јудејског цара Езекије. Напали су Хамите у њиховим насељима, а тако и Маонце који су се тамо затекли, и потпуно их уништили, што је и дан-данас очигледно. Тада су се населили на њиховом подручју, јер је ту било паше за њихова стада.

42 А пет стотина ових Симеоноваца, предвођених Јишијевим синовима Пелатјом, Неарјом, Рефајом и Узиелом, напали су горски крај Сеир, 43 где су побили преостале амалечке избеглице, па и дан-данас тамо живе.

Footnotes

  1. 4,9 Јаабец звучи као хебрејска реч за муку, труд.
  2. 4,14 занатлије Харашим значи »занатлије«.