Add parallel Print Page Options

Кордони Ханаану

34 І сказав Господь Мойсею: «Накажи народу Ізраїлю: „Як прийдете в землю Ханаанську, то це земля, що буде спадщиною вашою: земля Ханаану аж до її кордонів. Південна сторона проляже від пустелі Сін уздовж едомського кордону. Південний кордон починатиметься на сході від берега Мертвого моря. Далі ваш південний кордон перетне перевал Скорпіона[a], пройде пустелею Сін і закінчиться на півдні, у Кадеш-Барнеа. Вона простягнеться до Газар-Аддару, а далі пройде крізь Азмон. Від Азмона кордон зверне до єгипетського потоку[b] й закінчиться біля Середземного моря. Вашим західним кордоном буде узбережжя Середземного моря. (Це ваш вічний кордон).

Оце буде ваш північний кордон: від Середземного моря проведете його до гори Гор. Від гори Гор проведіть його до Лебо-Гамата. Далі кордон сягне Цедада. Далі кордон простягнеться до Зіфрона й закінчиться в Хазар-Енані. Це буде ваш північний кордон.

10 Східний ваш кордон піде від Хазар-Енана до Шефама. 11 Від Шефама кордон простягнеться до Рівли на схід Аїна. Далі кордон піде вниз і дійде аж до гір на схід від Ґалилейського озера[c]. 12 І далі кордон піде аж до Йордану й закінчиться біля Мертвого моря. Це буде земля ваша з кордонами її по всіх боках”».

13 Тож Мойсей наказав народу Ізраїлю: «Це земля ваша, яку успадкуєте ви за жеребом. Господь звелів, щоб землю цю було віддано дев’ятьом з половиною колінам. 14 Бо коліна Рувима та Ґада і половина коліна Манассії вже отримали свою спадщину за їхніми батьківськими родами. 15 Два з половиною коліна отримали свою спадщину по той бік Йордану на сході навпроти Єрихону».

16 І сказав Господь Мойсею: 17 «Ось імена мужів, що ділитимуть вам землю: священик Елеазар та Ісус, син Навина. 18 Візьміть також по одному вождю з кожного коліна, щоб ділити землю. 19 Ось імена цих людей:

від коліна Юди—Калев, син Єфунне;

20 від коліна Симеона—Самуїл, син Аммігуда;

21 від коліна Веніамина—Елідад, син Кислона;

22 вождь від коліна Дана—Вуккі, син Йоґлі,

23 з синів Йосипа—

вождь коліна Манассії Ганніел, син Ефода,

24 і вождь коліна Ефраїма Кемуел, син Шифтана;

25 вождь коліна Завулона—Елізафан, син Фарнаха;

26 вождь коліна Іссаха́ра—Палтіел, син Аззана;

27 вождь коліна Ашера—Агігуд, син Шеломі;

28 вождь коліна Нафталі—Педагел, син Аммігуда».

29 Господь наказав цим чоловікам розподілити землю Ханаанську серед народу Ізраїлю.

Footnotes

  1. 34:4 перевал Скорпіона Або «Акравім».
  2. 34:5 єгипетського потоку Або «потоку Аріш».
  3. 34:11 Ґалилейського озера Або «озера Кіннерет».