Add parallel Print Page Options

Щоденні жертви

28 І сказав Господь Мойсею: «Дай цей наказ народу Ізраїлю. Скажи їм: „Ви повинні точно в належний час приносити Мені істотні пожертви як дари, пахощі, приємні Мені”. Скажи їм: „Ось дар, який ви маєте приносити Господу як повсякденну жертву всеспалення: двоє однорічних ягнят без вади. Маєте приносити одне ягня вранці, а друге—ввечері. І одну десятину[a] добірного борошна, замішаного з чверткою гіна[b] найкращої оливи, як хлібну жертву. Це повсякчасна жертва всеспалення, що розпочалася на горі Синай, приємні пахощі, хлібна жертва Господу. Разом із цим також приносьте ливну жертву: одну чверть гіна борошна із кожним ягням. Возливай ливну жертву Господу у святому місці. Тоді приносьте інше ягня як дар, пахощі, приємні Господу, надвечір з хлібною та ливною жертвами, як і вранці, жертву всеспалення, пахощі, приємні Господу.

Суботні жертви

Суботнього дня принеси двох ягнят без вади й дві десятини[c] добірного борошна, замішаного на оливі як хлібну жертву й ливну жертву до того. 10 Принось жертву всеспалення щосуботи разом із повсякденними жертвами всеспалення й ливними жертвами.

Щомісячні зібрання

11 Першого дня кожного місяця ви мусите приносити жертву всеспалення: двох бичків, одного барана й семеро ягнят-одноліток без вади. 12 Також приносьте як хлібну жертву три десятини ефи[d] найдобірнішого борошна, замішаного на оливі з кожним бичком та дві десятини ефи добірного борошна, замішаного на оливі з кожним бараном, 13 а ще з кожним ягням приносьте хлібну жертву в десятину ефи добірного борошна, замішаного на оливі. Це жертва всеспалення, приємні пахощі, дар Господу. 14 Ливними жертвами будуть: півгіна[e] вина до кожного бичка, третина гіна[f] до кожного барана й чверть гіна до кожного ягняти. Оце щомісячна жертва всеспалення, кожного нового місяця протягом року. 15 Мусите принести Господу одного козла як жертву очищення, крім повсякчасної жертви всеспалення, та ливну жертву до нього.

Пасха

16 Чотирнадцятого дня першого місяця святкуватиметься Пасха Господня. 17 П’ятнадцятого дня того ж місяця буде свято. Протягом семи днів ви мусите їсти хліб, замішений без дріжджів. 18 Першого дня у вас буде священне зібрання, і ви не повинні працювати. 19 Принесіть дар, жертву всеспалення Господу: двох биків, одного барана та семеро ягнят-одноліток, всі вони мусять бути без вади. 20 Хлібне підношення до них буде з добірного борошна, замішаного на оливі. Візьми три десятини ефи до кожного бика та дві десятини ефи до кожного барана. 21 До кожного з сімох ягнят беріть по десятині ефи борошна. 22 Мусите також принести одного козла як жертву очищення, щоб очиститися. 23 Принесіть усе це, крім повсякчасної вранішньої жертви всеспалення.

24 Отак протягом семи днів мусите щоденно приносити, як хлібну пожертву як дар, пахощі, приємні Господу. Приносьте їх разом із ливними жертвами, крім повсякчасної жертви всеспалення.

25 Сьомого дня будуть у вас священне зібрання, і ви не повинні тоді працювати.

Свято Седмиць

26 У день перших плодів, коли приносите ви жертву першого хліба Господу, ваше свято Седмиць, і матимете священне зібрання. Ви не повинні того дня виконувати жодної роботи. 27 Мусите принести як жертву всеспалення, приємні пахощі, дар Господу, двох биків, одного барана й сімох ягнят-одноліток. 28 І ще як хлібну жертву до них добірного борошна, замішаного на оливі. Візьміть до кожного бика три десятини ефи, дві десятини ефи до кожного барана, 29 і по десятині ефи на кожного з сімох ягнят. 30 Принесіть одного козла, щоб очиститися. 31 Принесіть їх і разом з відповідними ливними жертвами, крім повсякчасної жертви всеспалення та хлібної жертви. Вони мусять бути без вади”».

Footnotes

  1. 28:5 одну десятину Приблизно 2,2 л.
  2. 28:5 чвертка гіна Приблизно 0,8 л.
  3. 28:9 дві десятини Приблизно 4,4 л.
  4. 28:12 три десятини ефи Приблизно 6,6 л.
  5. 28:14 півгіна Приблизно 1,6 л.
  6. 28:14 третина гіна Приблизно 1 л.