Add parallel Print Page Options

Зелофехадова дочка

27 Вийшли дочки Зелофехада, сина Хефера, сина Ґілеада, сина Макіра, сина Манассії з коліна Манассії, сина Йосипа. Ось імена його дочок: Махла, Ноа, Гоґла, Милка та Тирца. Стали вони перед Мойсеєм, священиком Елеазаром, вождями і всією громадою при вході до намету зібрання і сказали: «Батько наш помер у пустелі. Не був він серед прибічників Кори, який виступив проти Господа, але помер через свій власний гріх і синів не мав. Чому ж то ім’я батька нашого має зникнути з його роду, бо він не мав сина? Дайте на власність серед братів батька нашого».

Тож Мойсей розповів їхню справу перед Господом. І сказав Господь Мойсею: «Те, що кажуть дочки Зелофехада—справедливо. Дай їм власність, яку вони передадуть нащадкам своїм серед братів батька їхнього. Віддай їм те, що мав би їхній батько дати синам, і скажи народу Ізраїлю: „Коли чоловік помирає, не маючи сина, ви мусите передати його власність дочкам його. А якщо в нього немає дочки, мусите віддати його власність братам його. 10 Якщо в нього немає братів, ви мусите віддати власність братам батька його. 11 Якщо в батька немає братів, тоді ви мусите віддати його власність найближчим родичам з його роду, і людина та успадкує її. Це буде законний присуд для народу Ізраїлю, як заповідав Мойсею Господь”».

Ісус—новий вождь

12 І сказав Господь Мойсею: «Вийди на цю гору Аварим і подивися на землю, яку Я даю народу Ізраїлю. 13 Коли побачиш її, ти також приєднаєшся до батьків своїх, так само, як брат твій Аарон приєднався до них. 14 Бо ви не послухалися веління Мого в пустелі Сін, коли громада сперечалася зі Мною біля вод Меріви, ви не вшанували Мене перед ними як святого перед водами».

15 Мойсей сказав Господу: 16 «Нехай Господь Бог, Який знає думки всіх людей, призначить вождя над громадою, 17 який би очолив їх у бою, і який виводив би їх і приводив, щоб громада Господа не була, мов та отара без пастиря».

18 І сказав Господь Мойсею: «Візьми Ісуса, сина Навина, що має Дух Божий у собі[a], і поклади на нього руку. 19 Хай він стане перед священиком Елеазаром і всією громадою і наділи владою його перед їхніми очами. 20 Передай йому владу Свою[b], щоб уся громада синів Ізраїлю слухалася його. 21 Він повинен стояти перед священиком Елеазаром, і той діставатиме рішення для нього від Господа, запитуючи урим. За велінням Господа він і всі сини Ізраїлю з ним, і уся громада виходитимуть і входитимуть».

22 Отже, Мойсей зробив так, як Господь йому наказав. Узяв він Ісуса й поставив перед священиком Елеазаром і всією громадою. 23 Тоді поклав він руки на Ісуса і наділив його владою, як Господь наказав через Мойсея.

Footnotes

  1. 27:18 що має Дух Божий у собі Або «що має мудрість».
  2. 27:20 передай… Свою Або «покажи усім, що Ти обрав його вождем».