Add parallel Print Page Options

Сувій з сімома печатками

Після того я побачив сувій у правиці Того, Хто сидів на престолі. Надписи на ньому були з обох боків, і був він запечатаний сімома печатками. І побачив я могутнього Ангела, який закликав гучним голосом: «Хто гідний зламати печатки та відкрити сувій?» Але нікого не було ні на небі, ні на землі й під землею, хто б міг відкрити сувій і зазирнути в нього. Я гірко плакав, бо нікого не знайшлося гідного, хто б спромігся відкрити сувій й зазирнути в нього.

Тоді один із старійшин сказав мені: «Не треба плакати! Слухай! Лев[a] із роду Юдиного, з коліна Давидового, переміг. Він може розгорнути сувій і зламати сім печаток».

Далі я побачив Ягня, Яке стояло перед престолом поміж чотирьох живих істот і старійшин. Воно було немовби заколоте. Ягня мало сім рогів і сім очей, котрі були сімома Божими Духами, посланими в усі землі. І тут Воно підійшло і взяло сувій з правиці Того, Хто сидів на престолі. Коли ж Воно взяло сувій, чотири живі істоти й двадцять чотири старійшини впали долілиць перед Ягням. У кожного були кіфари й золоті чаші, наповнені пахощами, а пахощі ті—молитви святих людей Божих. І заспівали вони нову пісню до Ягняти:

«Ти вартий того,
    щоб узяти сувій і зламати печатки,
тому що Ти був заколотий
    і кров’ю Своєю викупив людей для Бога
    із кожного роду, з кожного племені, мови й народу.
10 Ти об’єднав їх у царство
    і зробив священиками для нашого Бога,
    і вони царюватимуть на землі».

11 Тоді я подивився й почув голоси багатьох Ангелів, які оточили престол, живих істот і старійшин. Їх були тисячі й тисячі—десятки тисяч разів по десять тисяч. 12 Вони голосно гукали:

«Ягня, Яке було заколоте, варте
    могутності, мудрості, багатства.
Воно гідне сили, честі,
    слави і благословення!»

13 Потому я почув, як кожне створіння на небі, на землі, під землею і в морі—усе, що було там, говорило:

«Нехай буде благословення,
    честь, слава і могутність Тому,
    Хто сидить на престолі, і Ягняті на віки вічні!»

14 І чотири живі істоти додали: «Амінь!» Тоді старійшини впали долілиць і вклонилися.

Footnotes

  1. 5:5 Лев Мається на увазі Ісус Христос.