Add parallel Print Page Options

Весілля в Кані

За два дні по тому, в місті Кані, що в Ґалилеї, було весілля. Ісусова мати теж була там. Запросили на весілля й Ісуса з учнями. Коли вино було випите, мати сказала Ісусові: «Вина вже немає, бо гості все випили». Ісус відповів їй: «Люба жінко, навіщо кажеш Мені про це? Мій час іще не настав». Тоді Його Мати сказала слугам: «Робіть усе, що Він звелить».

У тому місці стояло шість великих кам’яних глеків для води, що люди використовували для юдейських обрядових обмивань[a]. І кожна з них вміщувала приблизно дві чи три міри[b] рідини. Ісус наказав слугам: «Наповніть ці глеки водою». І ті виконали, що Він звелів. Тоді Ісус знову звернувся до них: «А тепер зачерпніть трохи і віднесіть весільному старості». Слуги виконали й це.

9-10 Староста покуштував ту воду (яка перетворилася на вино) і здивувався, бо не знав звідки вино взялося. А слуги, які подали йому келих, знали про це. Тоді староста покликав нареченого й мовив до нього: «Всі люди пригощають спочатку добрим вином, а коли гості сп’яніють, тоді ставлять на стіл гірше. Ти ж приховав від гостей добре вино аж до тепер».

11 Це було перше чудо, що здійснив Ісус. То сталося в Кані в Ґалилеї. Так Він виявив Свою Божественну Велич, і Його учні повірили в Нього. 12 Після того Ісус разом зі Своєю матір’ю, братами та учнями попрямував до Капернаума. І там вони перебували кілька днів.

Ісус у храмі

(Мт. 21:12-13; Мк. 11:15-17; Лк. 19:45-46)

13 Через те, що наближалася юдейська Пасха, Ісус вирушив до Єрусалиму. 14 Прийшовши до храму, Він побачив там людей, які продавали худобу, овець та голубів. Ісус також побачив міняйл, котрі сиділи за столами. 15 Тоді, сплівши з мотузки батога, Він повиганяв усіх із храму геть, разом з вівцями та худобою. Поперевертавши столи міняйл, Він порозкидав їхні гроші. 16 До тих, хто продавали голубів, Ісус мовив: «Заберіть усе це звідси й не перетворюйте дім Отця Мого на базар!»

17 І згадали Його учні, що написано у Святому Писанні: «Ревнощі до дому Твого з’їдають мене».(A)

18 Деякі з юдеїв запитали Ісуса: «Яке чудо здійсниш нам у доказ того, що маєш право робити це?» 19 У відповідь Ісус мовив: «Зруйнуйте храм цей, і Я відбудую його знову за три дні».

20 І сказали юдеї: «Цей храм будували сорок шість років, а Ти збираєшся відбудувати його за три дні?» 21 Та говорячи про храм, Ісус мав на увазі тіло Своє. 22 Після того, як Він воскрес із мертвих, Його учні згадали, що Він казав про це, і повірили і в Святе Писання, і в слова Ісусові.

23 Коли Ісус був у Єрусалимі в дні Пасхи, багато хто повірив у Нього, бо побачили дива, здійснені Ним. 24 Та Ісус не довіряв їм, бо знав усі їхні думки. 25 Не потребував Він і нічиїх розповідей про людську природу, бо знав, що вони мають на серці.

Footnotes

  1. 2:6 обрядових обмивань У юдеїв були особливі релігійні правила і звичаї, зокрема, омиття рук перед вживанням їжі, перед молитвою у храмі та в інших випадках.
  2. 2:6 дві чи три міри Міра приблизно дорівнювала 40 літрам. Отже, ці кам’яні посудини вміщували від 80 до 120 літрів.