Add parallel Print Page Options

Жертва за гріх

І мовив Господь Мойсею: «Скажи дітям Ізраїлю: „Якщо хтось згрішить ненавмисне і вчинить щось, що суперечить якійсь із заповідей Господніх, те, чого не слід робити, то ось як слід поступати; якщо помазаний священик згрішить, та провина ляже на народ, він мусить принести в жертву Всевишньому за вчинений гріх, бичка без вади з череди, як жертву очищення. Він повинен привести бичка до входу до намету зібрання перед Господом, покласти руку худобі на голову й забити його перед Господом.

І мусить тоді помазаний священик взяти трохи крові бичка й занести до намету зібрання. Тоді священик вмочить пальця в кров і покропить кров’ю сім разів перед Господом, перед запоною Святеє Святих. Тоді священик трохи змастить кров’ю роги вівтаря для запашного куріння, що в наметі зібрання перед Господом. І виллє решту крові бичка до підніжжя жертовника для жертви всеспалення біля входу до намету зібрання. Він мусить відділити жир бичка, приведеного як жертву за гріх, жир, що вкриває нутрощі, й жир, що навколо них, обидві нирки й жир, що навколо них і нижче м’язів спини, і кращу частину печінки. Він мусить видалити її разом з нирками, 10 так само, як видаляє з бичка, приведеного як мирну жертву[a]. І спалить тоді священик це на вівтарі для жертви всеспалення. 11 А шкуру бичка, все його м’ясо разом з головою, ногами, нутрощами й нечистотами— 12 все, що залишилося від бичка, нехай винесе на купу попелу за табір, у чисне місце, і спалить у вогні на дровах. Його слід спалити на попелищі.

13 Якщо вся громада Ізраїлю ненавмисне згрішить і не збагне, що тим порушила одну з заповідей Господніх, то будуть вони винні. 14 І коли про той скоєний гріх стане відомо, то всією громадою мусять вони принести в жертву за гріх бичка з череди. Нехай приведуть його до намету зібрання. 15 І покладуть старійшини громади руки на голову бичка перед Господом, і заб’ють його перед Господом.

16 Тоді помазаний священик внесе трохи крові бичка до намету зібрання. 17 І вмочить священик пальця в кров і покропить сім разів перед Господом перед запоною. 18 Тоді священик трохи змастить роги жертовника кров’ю. А решту нехай виллє до підніжжя жертовника для жертви всеспалення біля входу до намету зібрання. 19 Тоді він відділить увесь жир із нього й спалить на вівтарі. 20 І вчинить він із бичком так само, як із бичком жертви очищення, так мусить він зробити з ним. Так очистить священик дітей ізраїльських, і буде їм прощення. 21 І винесе він бичка за табір, і спалить його, як спалив першого бичка. Це—жертва очищення громади.

22 Коли правитель згрішить і вчинить щось ненавмисне всупереч заповідям Господа Бога свого, і буде винний, 23 або коли усвідомить свій гріх, що вчинив, то нехай принесе в жертву козла без вади. 24 Тоді нехай покладе руку козлові на голову й заб’є його на тому місці, де жертви всеспалення забивають перед Господом. Це жертва очищення. 25 Тоді священик візьме трохи крові жертви очищення собі на палець, і змастить роги жертовника для жертви всеспалення. А решту крові виллє до підніжжя жертовника для жертви всеспалення. 26 І весь його жир священик мусить спалити на вівтарі так само, як жир від мирної жертви. І так очистить його священик від гріха, і його буде прощено.

27 Якщо хтось із громади ненавмисне згрішить і вчинить щось усупереч заповідям Господнім, і буде винний, 28 і якщо усвідомить свій гріх, то нехай принесе в жертву козу без вади за гріх, що вчинив. 29 Тоді нехай покладе руку на голову жертви очищення й заб’є її на місці для жертви всеспалення. 30 Священик тоді візьме трохи її крові на палець, і помастить роги жертовника для жертви всеспалення, а решту її крові виллє до підніжжя жертовника. 31 Хай він відділить увесь жир так само, як із мирної жертви. І спалить його священик на вівтарі як пахощі, приємні Господу. І так священик очистить того чоловіка, і його буде прощено.

32 Якщо ж той чоловік принесе в жертву очищення ягня, то нехай то буде овечка без вади. 33 Тоді хай він покладе руку на голову жертви очищення і заб’є її у жертву очищення на місці, де він забиває жертви всеспалення. 34 Священик тоді візьме трохи крові жертви очищення на палець і помастить роги жертовника для жертви всеспалення, а решту крові виллє до підніжжя жертовника. 35 Тоді нехай вийме весь жир так само, як із мирної жертви ягня, і спалить його на вівтарі разом з дарами Господу. І так священик очистить чоловіка від гріха, що той вчинив, і його буде прощено.

Footnotes

  1. 4:10 як видаляє… жертву Див.: Лев. 3:1-5.