Add parallel Print Page Options

Нагороди за покірність Богу

26 Не створюйте собі бовванів. Не встановлюйте ні виліплених образів, ані пам’ятників для себе, ані різьбленого каменя в своїй землі, щоб поклонятися йому. Бо Я Господь—Бог ваш.

Дотримуйтеся субот Моїх і шануйте Моє святе місце. Я Господь.

Якщо будете жити за Моїми законами, дотримуватися Моїх заповідей і виконувати їх, то Я насилатиму вам вчасно дощі, щоб земля давала врожай, а дерева в полях принесли плоди. І молотьба ваша триватиме аж до збирання врожаю винограду. А збирання винограду триватиме аж до сівби. І тоді ви їстимете досхочу й спокійно житимете на своїй землі. І пошлю Я мир на вашу землю. Лягатимете спати, й ніщо не потурбує вас. І вижену Я злих звірів із вашої землі. І меч не пройде по вашій землі.

Ви гнатимете своїх ворогів, і вони впадуть від меча вашого перед вами. П’ятеро з вас гнатимуть сотню чоловік, а сотня гнатиме десять тисяч. І поляжуть вороги ваші від меча перед вами.

Я повернуся тоді до вас і зроблю вас плодючими, і примножу вас. Я дотримаюся Своєї Угоди з вами. 10 Ви їстимете старий хліб, що довго зберігається, й повикидаєте його заради нового. 11 Я поставлю Свій святий намет серед вас, і не відцураюся вас. 12 Я житиму серед вас. Я буду вашим Богом, а ви будете Моїм народом. 13 Я є Господь, Бог ваш. Я вивів вас із землі єгиптян, щоб ви більше не були їхніми рабами. Я розбив кайдани ярма вашого і змусив вас ходити гордо.

Кара за непокору

14 Та якщо ви не будете коритися Мені й не виконуватимете всі ці заповіді, 15 якщо зневажатимете Мої закони, якщо будете нехтувати Моїми правилами, і не будете дотримуватися Моїх настанов, порушивши Мою Угоду, 16 то ось що Я зроблю з вами: нашлю на вас жах, сухоти й лихоманку, що занапастять очі ваші й виснажать ваші життя. Марно сіятимете зерно своє, бо вороги з’їдять увесь ваш врожай. 17 Я повернуся обличчям проти вас, і зазнаєте ви поразки перед ворогом своїм. І пануватимуть над вами ваші ненависники, і втікатимете, хоч ніхто не переслідуватиме вас.

18 Якщо ж і після всього цього не коритиметеся Мені, то Я всемеро більше каратиму вас за гріхи ваші. 19 Я знищу гординю влади вашої і зроблю так, що небо стане залізним, а земля мідною[a]. 20 Сила ваша марно витрачатиметься, земля ваша не даватиме врожаю, а дерева на ній—плодів.

21 Якщо ви все ж таки підете проти Мене й не схочете коритися Мені, то Я каратиму вас всемеро більше за гріхи ваші. 22 Я нашлю на вас диких звірів, і вони позбавлять вас дітей і загублять худобу вашу, вас залишиться так мало, що збезлюдніють шляхи ваші.

23 Якщо й після всього цього ви відмовитеся виправлятися і все ще йтимете проти Мене, 24 то Я йтиму супроти вас і Сам покараю вас всемеро більше за ваші гріхи. 25 Я наведу меч на вас, щоб помститися за порушення Угоди. І якщо ви поховаєтеся по своїх містах, то Я нашлю смертельну моровицю на вас і віддам вас до рук ворога вашого. 26 Коли Я зменшу вашу частку хліба до того, що десять жінок пектимуть в одній печі й відмірятимуть кожний шматочок, ви будете їсти, та не насититеся.

27 Якщо й після всього цього ви не підкоритеся Мені і йтимете проти Мене, 28 то Я йтиму в гніві супроти вас і Сам покараю вас всемеро більше за ваші гріхи. 29 Будете ви їсти плоть синів і дочок своїх. 30 Я зруйную ваші узвишшя й порубаю вівтарі для спалення запашного куріння. Я поскидаю мертві тіла ваші на ваших мертвих бовванів, і зненавиджу вас. 31 Я спустошу землю й поруйную святині. Я не прийму солодких пахощів ваших жертв. 32 Я спустошу землю так, що жахатимуться ваші вороги, які оселяться на ній. 33 Я порозкидаю вас поміж народами й вихоплю меч Свій проти вас. Земля ваша спустошиться, а міста буде зруйновано.

34 І тоді земля надолужить за свої суботні роки, за весь час її запустіння, а ви будете в землі ворогів ваших. І спочине тоді земля, і надолужуватиме за свої суботні роки. 35 І спочиватиме вона весь час запустіння за те, що не мала вона субот, коли ви жили на ній. 36 Тим, хто вціліє, Я нажену жах у серця в землі їхніх ворогів, так що вони втікатимуть від шелесту листя від подиху вітру. І вони тікатимуть, як той, що біжить від меча. І попадають вони навіть тоді, коли ніхто не переслідуватиме їх. 37 І спотикатиметься брат об свого брата, наче втікаючи від меча, навіть тоді, коли ніхто не переслідуватиме. І не буде у вас сил протистояти ворогам вашим.

38 І загинете ви серед народів. І щезнете в землі ворогів ваших. 39 А ті, що вціліють, згинуть у землях ворогів своїх за гріхи свої, і згинуть вони за гріхи пращурів своїх.

Завжди є надія

40 І вони зізнаються в своїх гріхах і гріхах батьків своїх, у тому, що були невірні Мені, що ворожо пішли проти Мене. 41 Тож Я ворожо пішов проти них і привів їх до землі ворогів їхніх. І тоді, якщо вони вгамують своє вперте[b] серце й приймуть покарання за гріхи свої, 42 Я згадаю Мою Угоду з Яковом. Я згадаю Мою Угоду з Ісааком і згадаю Угоду з Авраамом, і пам’ятатиму землю.

43 Земля буде покинута людьми й надолужить за свої суботні роки, поки лежатиме покинутою без них. І ті, що вціліють, приймуть покарання за свої гріхи, бо знехтували Моїми настановами й зненавиділи Мої закони. 44 Але навіть тоді, коли вони будуть у землі ворогів своїх, Я не відвернуся від них і не зненавиджу їх, щоб зовсім знищити їх і розірвати Угоду з ними. Бо Я є Господь їхній Бог.

45 Але Я згадаю заради них Угоду з їхніми пращурами, яких Я вивів із землі Єгипетської на очах народів, щоб бути їхнім Богом. Я є Господь».

46 Це закони, правила і настанови, що Господь установив між Собою й дітьми Ізраїлю і передав через Мойсея на горі Синай.

Footnotes

  1. 26:19 небо… мідною Тобто небо не даватиме дощу, а земля не родитиме.
  2. 26:41 вперте Буквально «необрізане».