Add parallel Print Page Options

Закони про свята

23 І мовив Господь Мойсею: «Скажи дітям Ізраїлю: „Ось Мої свята, особливі Господні свята, на які ви скликатимете священні зібрання.

Субота

Шість днів ви працюватимете, а на сьомий буде субота відпочинку, священне зібрання. Ви не повинні працювати. Це субота для Господа, хоч де б ви жили.

Пасха

Ось свята Господні, священні зібрання, що ви мусите скликати в належний час. Чотирнадцятого дня першого місяця[a], надвечір святкуватиметься Пасха Господня.

Свято опрісноків

П’ятнадцятого дня того ж місяця буде починатися свято Опрісноків Господніх. Ви їстимете хліб, замішений без дріжджів протягом семи днів. Першого дня у вас буде священне зібрання, і ви не повинні працювати. Протягом семи днів приноситимете дари Господу, а сьомого дня будуть у вас священне зібрання, і ви не повинні тоді працювати”».

Свято першого врожаю

І мовив Господь Мойсею: 10 «Скажи дітям Ізраїлю: „Коли ви ввійдете до землі, що Я вам даю, і розпочнете жнива, то перший сніп принесіть священикові. 11 А він вознесе сніп перед Господом, щоб дістати вам ласку. Священик вознесе його наступного ранку в неділю[b].

12 В день вознесіння снопа принесете в жертву всеспалення Господу однолітнього баранця без вади. 13 А також принесете хлібну жертву: дві десятини ефи[c] найкращого борошна, змішаного з оливою—приємні пахощі, дар Господу. В ливну жертву принесете чверть гіна[d] вина. 14 Не їжте ні сирого зерна, ні праженого, ні хліба з нового врожаю, аж поки не прийде день принесення жертви Господу вашому. Це закон на віки вічні, на всі ваші покоління, хоч де б ви жили.

Свято Седмиць

15 Відрахуйте від першого дня після суботи, дня, коли ви принесете сніп, як жертву колихання, сім повних тижнів. 16 Відрахуйте п’ятдесят днів від сьомої суботи й тоді принесіть хлібну жертву Господу. 17 Хоч би де ви жили, принесіть дві хлібини як жертву колихання. Їх слід спекти з шістнадцяти чашок найліпшого борошна на заквасці як перший врожай Господу.

18 Разом із хлібом принесіть сім ягнят-одноліток без вад, одного бичка і двох баранів. Це буде жертвою всеспалення Господу разом із хлібною і ливною жертвами—приємні пахощі, дар Господу. 19 Також принесіть одного козла в жертву очищення і двох однолітніх баранців у мирну жертву.

20 Священик вознесе цих двох баранців разом із хлібом від першого врожаю, як жертву колихання Господу. Вони будуть священні для Господа і належатимуть священику. 21 Того ж дня скличте священне зібрання. Ви не повинні того дня виконувати жодної роботи. Це закон на віки вічні, хоч би де ви жили, на всі ваші покоління.

22 Під час жнив на своїй землі не дожинайте до краю свого поля й не підбирайте колосків. Це слід залишати для вбогих і чужинців. Я є Господь Бог ваш”».

Свято Сурм

23 І мовив Господь Мойсею: 24 «Скажи дітям Ізраїлю: „Першого дня сьомого місяця ви матимете особливий день відпочинку. Нехай звучання сурм нагадає народу про священне зібрання. 25 Ви не повинні того дня працювати, а тільки приносите дари всеспалення Господу”».

День спокути

26 І мовив Господь Мойсею: 27 «Десятий день сьомого місяця буде днем очищення. І буде у вас священне зібрання. Не споживайте ніякої їжі[e] й приносьте дари Господу. 28 Не працюйте того дня, бо це день очищення, щоб очистити вас перед Господом вашим Богом.

29 Якщо хтось не стримуватиме себе того дня, його буде вилучено з-поміж його народу. 30 Якщо хтось працюватиме того дня, Я винищу того з його народу. 31 Ви не повинні виконувати ніякої роботи. Це закон на віки вічні, хоч би де ви жили, на всі ваші покоління. 32 Це буде особливий день відпочинку для вас. Не споживайте ніякої їжі. Дотримуйтеся цього особливого для відпочинку дев’ятого дня того місяця до наступного вечора[f]».

Свято Кущів

33 І мовив Господь Мойсею: 34 «Скажи дітям Ізраїлю: „П’ятнадцятого дня сьомого місяця починається свято Кущів—сім днів шани Господньої. 35 На перший день буде священне зібрання. Ви не повинні виконувати жодної роботи. 36 Сім днів будете приносити дари Господу. На восьмий день у вас буде святе зібрання, і принесете дар Господу. Це святкове зібрання, тож не працюйте того дня.

37 Ось такі особливі свята Господні, на які ви будете скликати священні зібрання, щоб приносити дари Господу: жертви всеспалення, хлібні жертви, заклання й мирні жертви—кожну свого дня, 38 крім субот Господніх і дарів ваших, і всіх обітниць, і добровільних приношень ваших Господу.

39 А п’ятнадцятого дня сьомого місяця після жнив, як позбираєте весь врожай на своїй землі, то святкуватимете Господнє свято сім днів. Першого й восьмого дня буде особливий відпочинок. 40 Першого дня візьмете плодів з фруктових дерев, пальмове гілля, гілля широколистих дерев, а також гілля з верболозу, що біля струмку, і веселитиметеся перед Господом вашим Богом сім днів. 41 Святкуйте його як свято на честь Господа, протягом семи днів щороку. Це закон на віки вічні на всі ваші покоління. Відзначатимете це свято в сьомому місяці. 42 Будете жити протягом семи днів у куренях. Усі ізраїльтяни мусять жити в наметах, 43 щоб ваші нащадки знали, що Я поселив дітей Ізраїлю в намети, коли вивів їх із землі Єгипетської. Я Господь, Бог ваш”».

44 Так розповів Мойсей дітям Ізраїлю про особливі свята Господа.

Footnotes

  1. 23:5 дня першого місяця Тобто «авіва». Див.: «авів».
  2. 23:11 наступного… неділю Буквально «наступного ранку після суботи».
  3. 23:13 дві десятини ефи Приблизно 4,4 л. Також див.: Лев. 23:17.
  4. 23:13 чверть гіна Приблизно 0,8 л.
  5. 23:27 Не споживайте ніякої їжі Буквально «вгамовуйте ваші душі» або «стримуйте себе». Також див.: Лев. 23:32.
  6. 23:32 дев’ятого… вечора День починався у вечорі.