Add parallel Print Page Options

Правила для священиків

21 І мовив Господь Мойсею: «Скажи священикам, синам Аароновим: „Ніхто не повинен оскверняти себе, торкаючись померлого, хіба що то його близький родич: батько, мати, син, дочка, брат чи незаймана сестра його. (Вона близька йому, бо ще незаміжня. Через неї він може осквернитися). Священик не сміє осквернятися, якщо померлий був одним з його рабів, щоб не стати нечистим[a].

Вони не повинні голити голови, підстригати бороди й робити порізи на тілі. Вони мусять бути святими для свого Бога й не ганьбити ім’я свого Бога. Бо вони приносять дари Господу, їжу Богові своєму і тому мусять бути святими.

Вони не повинні брати собі повію, не повинні брати й розлучену жінку, бо священик є святим для свого Бога. Стався до нього, як до святого, бо він приносить їжу вашому Богові. Він мусить бути для вас святим, бо Я є Господь святий і вас освячую.

Якщо дочка священика оскверняється, стаючи розпусницею, то оскверняє батька свого. Горіти їй у вогні. 10 Первосвященик, на голову якого вилито оливу помазання і якого освячено носити священне вбрання, не повинен куйовдити волосся або роздирати одяг на собі. 11 Він не повинен підходити ні до кого з померлих, не повинен оскверняти себе навіть заради батька чи матері своїх. 12 Йому не слід покидати святе місце, він не повинен оскверняти святе місце Бога свого, бо освячення оливою помазання Бога його на ньому. Я є Господь.

13 Він мусить брати собі за дружину незайману дівчину. 14 Він не сміє брати собі вдову, розведену чи нечисту повію. Він мусить брати собі за дружину лише незайману дівчину зі свого народу, 15 щоб не осквернити дітей своїх серед свого народу. Бо Я, Господь, освятив його”».

16 І мовив Господь Мойсею: 17 «Скажи Ааронові: „Якщо хтось із нащадків твоїх з усіх поколінь матиме на тілі фізичну ваду, то нехай він не приходить принести їжу Богові своєму. 18 Бо ніхто з вадою на тілі не зможе служити священиком, та підходити до вівтаря: ні сліпий, ні кульгавий, ні виродок чи кривий, 19 ні той, у кого зламана нога чи рука, 20 ні горбатий, ні карлик, ні з більмом на оці, ні з коростою, ні паршивий, ні з ушкодженими яєчками.

21 Жоден із нащадків священика Аарона, хто має якусь ваду, не може підходити, щоб принести дари Господу. Він має ваду, тож не може приносити хліб Господу своєму. 22 Він може їсти хліб Бога свого, як пресвятий, так і святий. 23 Але він не сміє заходити до Святого місця й підходити до жертовника, бо ваду має, і не повинен оскверняти Мої святині, оскільки Я є Господь, Який освячує їх”».

24 Отже, Мойсей переказав усе це Ааронові, його синам і всім дітям Ізраїлю.

Footnotes

  1. 21:4 Священик… нечистим Або «пан не сміє осквернятися заради своїх підлеглих».