Add parallel Print Page Options

Ізраїль належить Богові

19 І мовив Господь Мойсею: «Поговори з усією громадою дітей Ізраїлю і скажи їм: „Ви повинні бути святими, бо Я святий, Господь Бог ваш.

Кожен із вас мусить шанувати матір і батька й дотримуватись Моїх субот. Я є Господь Бог ваш.

Не поклоняйтеся бовванам! Не робіть собі литих божків. Я є Господь Бог ваш.

Коли будете приносити мирну жертву Господу, її слід приносити так, щоб дістати ласку. Їжте її в день жертвоприношення або наступного дня. І що залишиться на третій день, те слід спалити у вогні. Якщо хтось їстиме на третій день, то це огидно й не мило Богу. Кожен, хто їсть її, повинен узяти відповідальність за свій гріх, бо він осквернив святиню Господню. Того слід вилучити з-поміж його народу.

Як будете збирати врожай на своїй землі, не жніть аж до межі свого поля й не збирайте колоски, що попадали. 10 Не оббирай виноградник свій дочиста й не підбирай ґрона, що попадали на твоєму винограднику. Залиш їх для вбогого й чужинця. Я є Господь ваш.

11 Не крадіть і не ошукуйте і не брешіть одне одному. 12 Не присягайтесь іменем Моїм неправдиво й не виказуйте зневагу до імені Бога вашого. Я є Господь.

13 Не утискайте ближнього свого й не грабуйте. Платня наймитові не повинна залишатись у вас до ранку. 14 Не сваріть глухого. Не кладіть нічого перед сліпим, щоб той не впав. Бійтеся Бога свого. Я є Господь.

15 Не чиніть несправедливості. Не потурайте вбогим і не догоджайте можновладним. По правді судіть ближнього свого. 16 Не будь наклепником серед свого народу. Не підвергай небезпеці життя ближнього свого. Я є Господь.

17 Не май у серці ненависті до брата свого. Докоряй ближньому своєму, щоб не бути винним через нього. 18 Не лютуй, не мстися синам народу свого. Люби свого ближнього, як самого себе. Я є Господь.

19 Дотримуйся Моїх законів. Не спаровуй худобу різних порід. Не засівай свого поля різним зерном. Не вбирайся у вбрання з різної тканини.

20 Якщо чоловік переспить з жінкою, яка є рабинею, обіцяною іншому і ще не викупленою й не відпущеною на волю, то їх слід покарати, але не вбивати, бо вона не вільна. 21 А чоловік мусить принести жертву відшкодування—барана Господу біля входу до намету зібрання. 22 А священик тоді очистить його перед Господом бараном, жертвою відшкодування за його гріх. І буде його тоді прощено за вчинений гріх.

23 Коли ввійдете до землі тієї і посадите якесь плодове дерево, то плоди його слід вважати нечистими. І будуть вони нечистими для вас протягом трьох років. Їх не можна їсти. 24 Але на четвертий рік усі плоди будуть священним підношенням для хвали Господу. 25 На п’ятий рік ви зможете їсти їхні плоди, бо врожай ваш збільшуватиметься. Я є Господь Бог ваш.

26 Не їж нічого з кров’ю. Не ворожи й не чаклуй.

27 Не обстригай волосся з боків голови й не обрізай бороди по краях. 28 У пам’ять про померлого не ріж тіла свого й не роби татуювань. Я є Господь.

29 Не ганьби дочки своєї, віддаючи її розпусті, щоб земля не була розпусною і не сповнилася злом.

30 Дотримуйся Моїх особливих днів відпочинку[a], шануй Моє святилище. Я є Господь.

31 Не ходи до тих, хто викликає духи мерців, і не шукай чаклунів, щоб не осквернитися ними. Я є Господь Бог твій.

32 Вставай перед літніми людьми, коли ті входять в приміщення, шануй старших. Бійтеся Бога[b] свого. Я є Господь.

33 Не гнобіть чужинця, що живе в землі вашій. 34 Чужинець, що живе з вами, має бути для вас як співвітчизник. Любіть його, як самих себе. Бо й ви були чужинцями в землі Єгипетській. Я є Господь Бог ваш.

35 Будьте справедливими в суді, відміряючи розміри, вагу й кількість. 36 Нехай терези й ваги ваші будуть точними, так само й міри для зерна й рідини. Я є Господь Бог ваш, Який вивів вас із землі Єгипетської.

37 Дотримуйтеся всіх Моїх законів і настанов, виконуйте їх. Я є Господь”».

Footnotes

  1. 19:30 днів відпочинку Йдеться про «суботу».
  2. 19:32 Бога Або «правителів».