Add parallel Print Page Options

Протизаконні статеві стосунки

18 І мовив Господь Мойсею: «Скажи дітям Ізраїлю: „Я є Господь ваш Бог. Ви не повинні чинити так, як це робиться в єгипетській землі, де ви жили. Ви не повинні чинити й так, як це робиться в землі Ханаанській, куди Я вас веду. Ви не повинні жити за їхніми законами. Дотримуйтеся Моїх правил і виконуйте Мої закони, щоб згідно з ними жити. Я є Господь ваш Бог. Ви мусите дотримуватися Моїх законів і правил. Хто їх дотримується, той житиме за ними. Я є Господь.

Нехай ніхто не наближається до своєї родички, щоб злягтися з нею[a]. Я є Господь.

Голизну батька свого й голизну матері своєї не відкривай. Вона твоя мати. Не смій відкривати голизну її. Не злягайся з батьковою дружиною, бо якщо ти мав статеві стосунки з нею, то це неначе би ти злігся зі своїм батьком[b].

Не смій відкривати голизну сестри твоєї чи дочки твого батька чи матері, що народилася в одному з тобою домі чи поза ним.

10 Не смій відкривати голизну дочки свого сина або дочки своєї дочки, бо вони плоть і кров твоя.

11 Не смій відкривати голизну дочки батькової дружини[c], що народилася від твого батька. Вона—сестра твоя.

12 Не злягайся з батьковою сестрою, бо вона кров і плоть твого батька. 13 Не злягайся з материною сестрою, бо вона кровна родичка твоєї матері. 14 Не злягайся з дружиною батькового брата. Не смій наближатися до його дружини. Вона—твоя тітка.

15 Не злягайся з невісткою своєю. Вона—дружина твого сина.

16 Не злягайся з братовою дружиною, бо якщо ти мав статеві стосунки з нею, то це неначе би ти злігся зі своїм братом[d].

17 Не злягайся з жінкою та її дочкою. Не смій брати дочку сина її чи дочку дочки її, щоб відкрити голизну їхню. Вони—її плоть. Це злочин.

18 Не смій брати шлюб із сестрою дружини, щоб вона не стала суперницею сестри своєї, і не злягайся з нею, поки жива твоя дружина.

19 Не смій наближатися, щоб відкрити голизну жінки під час її очищення від нечистоти (місячних).

20 Не злягайся з дружиною свого ближнього, щоб не осквернитися разом з нею.

21 Не віддавай нікого з дітей своїх в жертву Молохові. Не знечещуй імені Бога свого. Я є Господь.

22 Не лягай з чоловіком, наче з жінкою. Це гидота.

23 Не злягайся з худобою, бо станеш нечистим. І жінка не повинна злягатися з тваринами. Це протиприродно.

24 Не оскверняй себе нічим таким. Бо цим осквернили себе народи, які Я проганяю від вас. 25 Земля осквернилась, і Я покарав її за беззаконня людей, що жили на ній, отож вона викидає геть із себе народи, що живуть на ній.

26 Дотримуйтеся Моїх законів і правил і не чиніть усієї тієї гидоти, ні місцевий житель, ані чужинець, що живе серед вас. 27 Бо люди землі цієї, що жили до вас, чинили всю цю гидоту, і земля осквернилася. 28 Тож не чиніть так, щоб земля викинула вас геть за гидоту, як вона вчинила з народами, що жили до вас. 29 Бо якщо хто чинитиме таку гидоту, того буде вилучено з його народу. 30 То ж дотримуйтеся законів Моїх і не чиніть нічого огидного, що вони чинили до вас. Не ганьбіть себе нічим таким. Я є Господь Бог ваш”».

Footnotes

  1. 18:6 злягтися з нею Буквально «відкрити голизну».
  2. 18:8 то це неначе… батьком Буквально «відкрити голизну свого батька». Згідно з Божою заповіддю, чоловік і жінка були одним тілом. Див.: Бут. 2:24.
  3. 18:11 батькової дружини Тобто «твоєї мачухи».
  4. 18:16 то це… братом Буквально «відкрити голизну свого брата».