Add parallel Print Page Options

Вітання колосянам

1-2 Павло, волею Божою апостол Христа Ісуса і Тимофій, брат наш, вітають людей Божих в Колосах, братів і сестер наших вірних в Христі. Благодать вам і мир від Бога, Отця нашого.

Павлова молитва

Коли ми молимося, то завжди дякуємо за вас Богові, Отцю Господа нашого Ісуса Христа. Бо чули ми про вашу віру в Христа Ісуса і про вашу любов до всіх людей Божих. Адже все, на що маєте надію, чекає вас на Небі. Ви вперше почули про це через Послання істинне, що є Доброю Звісткою, коли вам про неї проповідували. Та зараз, вона по всьому світу поширюється й приносить плоди. Так було серед вас відтоді, як ви почули про милість Божу і визнали, що вона—істинна. Ви дізналися про це від Епафраса, нашого улюбленого співробітника, вірного слуги Христа заради всіх нас[a]. Він також розповів нам про любов вашу, натхненну Духом Святим.

Тому й ми з того дня, як почули про це, не переставали молитися за вас і благати Господа, щоб ви сповнилися пізнання волі Божої, великою мудрістю і духовним розумінням. 10 Щоб ви жили гідно Господа й у всьому догоджали Йому, приносячи плоди в усякому доброму ділі, і зростаючи в пізнанні Бога[b]. 11 Щоб ви зміцнювалися Його великою силою завдяки Його славній могутності, щоб ви могли знести всі турботи з терпінням і радістю.

12 Дякуйте Отцеві, Який дав вам можливість мати частину тієї спадщини, що належить Божим людям, які живуть у світлі. 13-14 Він визволив нас із влади темряви й привів до Царства улюбленого Сина Свого, в Якому ми маємо визволення і прощення гріхів наших.

Споглядаючи Христа, ми бачимо Бога

15 Христос є образом невидимого Бога
    і стоїть вище усякого творіння[c].
16 Бо все, як на небі, так і на землі,
    видиме й невидиме, трони й держави,
    правителі й влада—
все прийшло через Нього
    й було створене для Нього.
17 Син існував до всього і раніше за все,
    і все існує завдяки Йому.
18 Він—Голова тіла, церкви.
    Він—джерело, початок усього.
Він був першим, Хто воскрес із мертвих[d],
    щоб стати першим[e] скрізь і у всьому.
19 Адже Бог, у всій повноті Своїй, сподобав Христа,
    щоб жити в Ньому.
20 І через Ісуса Він знову поєднав у Собі все:
    і земне, і Небесне.
Бог досяг миру через кров,
    пролиту Христом на хресті.

21 Колись ви були чужими Богові, ви були ворогами Його через думки свої та лихі вчинки. 22 Тепер Христос примирив вас з Богом в Своєму Тілі, через Свою смерть, щоб постали ви перед Богом святими, непорочними й невинними. 23 І Він зробить це, якщо ви залишитесь непохитними й твердими у вірі своїй, якщо не відвернетеся від надії, дарованої вам Доброю Звісткою, яку ви чули. Ця Добра Звістка проповідувалася всім, хто живе на землі, і слугою якої я, Павло, став.

Павлові страждання заради Церкви

24 Я з радістю приймаю заради вас страждання, та готовий пройти через все те, що Христос ще мусить вистраждати, за Його Тіло, що є церквою. 25 Я став одним з її служителів, бо був уповноважений Богом. Це було мені даровано заради вашого блага, щоб у всій повноті проповідувати Послання Боже. 26 Це Послання—таємниця, яка була схована віками для поколінь, а зараз відкрилася Богом для Його людей святих.

27 Господь відкрив Своєму народу, яким славним багатством є ця істина. Ця таємна істина, яка була призначена для всіх людей, полягає в тому, що Христос живе поміж вас, і є вашою надією на те, що розділите ви славу Божу. 28 Тож ми продовжуємо проповідувати Христа, переконуючи і навчаючи кожного з усією нашою мудрістю, щоб представити Богові усіх людей досконалими[f] у Христі. 29 Заради цієї мети я й працюю, борючись з усім запалом, який Христос дає мені силою Своєю.

Footnotes

  1. 1:7 нас У багатьох древньогрецьких рукописах: «вас».
  2. 1:10 зростаючи в пізнанні Бога Або «щоб ваше пізнання Бога допомогло вам робити різноманітні добрі вчинки у вашому житті».
  3. 1:15 стоїть вище усякого творіння Буквально «первісток усякого творіння».
  4. 1:18 Хто воскрес із мертвих Буквально «первісток, воскреслий із мертвих».
  5. 1:18 першим Або «найважливішим».
  6. 1:28 досконалими Або «духовно зрілими».