Add parallel Print Page Options

Ісус—вищий від Мойсея

Отож, брати і сестри мої, покликані Богом люди святі, звернемо думки свої до Ісуса, Посланця Божого й Первосвященика нашої віри. Він був вірний Господу, Який призначив Його, так само, як вірний був і Мойсей у домі Божому. Бо Ісус гідний більшої шани, ніж Мойсей, адже будівничий здобуде більше шани, ніж зведений ним будинок. Кожен будинок кимось збудований, а Бог же збудував усе.

Мойсей був вірним слугою в домі Божому. Він сказав людям те, що мусило потім бути мовлене Всевишнім. А Христос—вірний Син, Він править домом Божим, а ми—той дім, якщо зможемо зберегти мужність і певність у надії своїй.

Ми повинні наслідувати Господа

7-10 Адже як сказав Дух Святий:

«Сьогодні, як почуєте ви голос Божий,
    не зачиняйте перед Ним свої серця[a],
як то було, коли ви повстали проти Бога,
    як і тоді, коли Його пустелі ви перевіряли,
коли батьки ваші
    випробовували Мене і Моє терпіння.
І сорок років бачили вони Мої могутні справи.
    Цим покоління те розгнівало Мене, і Я сказав:
„Народ цей—завжди лихий в своїх думках.
    Вони не зрозуміли шляхів Моїх”.
11 Так Я у гніві присягнув:
    „Їм не ввійти ніколи до Мого спочинку”».(A)

12 Пильнуйте, брати і сестри мої, щоб ніхто з вас не мав зла і зневіри в серці, щоб ніхто не відвернувся від живого Бога. 13 Ліпше підтримуйте повсякденно одне одного, аж доки не скінчиться «сьогодення»[b]. Пильнуйте, щоб серця ваші не затялися в гріху та олжі, й не стали непридатні до каяття. 14 Ми вважаємо за честь отримати з Христом усе, що Він успадкував, якщо тільки всі ми збережемо до кінця ту віру, що мали на самому початку. 15 Адже сказано у Святому Писанні:

«Сьогодні, як почуєте ви голос Божий,
    не зачиняйте перед ним свої серця,
    як то було, коли ви повстали проти Бога».(B)

16 Про кого йдеться тут? Хто чув голос Божий, але повстав проти Бога? Чи не ті це були, кого Мойсей виводив з Єгипту? 17 На кого Бог гнівався протягом сорока років? Чи не на тих грішників, чиї тіла впали мертві в пустелі? 18 Кому Бог поклявся, що вони ніколи не ввійдуть у світ Його спочинку? Чи не тим, хто став непокірним Йому?

19 Тож ми бачимо, що ці люди не могли ввійти в Царство Небесне через те, що вони не мали віри.

Footnotes

  1. 3:7-10 не зачиняйте… серця Або «не будьте упертими».
  2. 3:13 сьогодення Також див.: Євр. 3:7. Автор підкреслює важливість того, що необхідно робити це саме зараз, коли є можливість.