Add parallel Print Page Options

Мойсей ставить Священну скинію

40 Господь говорив з Мойсеєм так: «Першого дня першого місяця поставиш святий намет, тобто намет зібрання. Поставиш туди ковчег Свідчення і завісиш його ковдрою. Занесеш туди стіл і встановиш його, поставиш також світильник і розташуєш на ньому лампади. Поставиш золотий вівтар для запашного куріння перед ковчегом Свідчення. Завісиш запоною вхід до святого намету. Встановиш вівтар для жертв спалення перед входом до святого намету, тобто намету зібрання. Поставиш мисник між наметом зібрання і вівтарем і наллєш води в нього. Влаштуєш подвір’я навколо і завісиш запоною вхід на подвір’я.

Візьмеш оливу для помазання і помажеш скинію і все в ній, освятиш її і все начиння в ній, отже, воно стане священним. 10 Помажеш вівтар для жертви спалення і все приладдя до нього, освятиш його. Отже, вівтар стане найсвятішим місцем. 11 Помажеш мисник й поставець до нього й освятиш їх.

12 Приведеш Аарона та його синів до входу в намет зібрання і обмиєш їх. 13 Вдягнеш Аарона у священне вбрання, помажеш і освятиш його, щоб він міг служити Мені священиком. 14 Приведеш його синів і вбереш їх у хітони. 15 Помажеш їх, як ти помазав їхнього батька, тож вони зможуть служити Мені священиками. І їхнє помазання посвятить їх на вічне священство на всі їхні покоління».

16 І зробив Мойсей усе так, як Господь йому наказав. Так він і вчинив. 17 Першого дня першого місяця другого року святий намет було встановлено. 18 Мойсей поставив святий намет. Установив поставці, поставив бруси, жердини до них і стовпи. 19 Встановивши намет поверх святого намету, він накрив його зверху, як Господь й наказав.

20 Мойсей узяв свідчення й поклав його до ковчегу й прилаштував зверху віко для відпущення гріхів. 21 Він заніс ковчег до святого намету, завісив його ковдрою і відгородив ковчег Угоди, як Господь й наказав.

22 Мойсей заніс стіл до намету зібрання і встановив його з північного боку перед запоною. 23 Він поклав на нього в ряд хліби перед Господом, як і наказав Господь.

24 Мойсей поставив світильник у наметі зібрання навпроти столу з південного боку святого намету. 25 Він установив лампади перед Всевишнім, як і наказав Господь.

26 Мойсей поставив золотий вівтар у наметі зібрання перед ковдрою. 27 Він спалив на ньому запашне куріння, як і наказав Господь.

28 І почепив Мойсей запону на вході до святого намету. 29 Він поставив вівтар для жертви всеспалення біля входу до святого намету, до намету зібрання, і приніс на ньому жертву всеспалення й хлібну жертву, як і наказав Господь.

30 Він поставив мисник між наметом зібрання і вівтарем і налив води в нього для обмивання, 31 де Мойсей та Аарон зі своїми синами обмивали руки й ноги. 32 Коли вони приходили до намету зібрання і підходили до вівтаря, то щоразу обмивалися, як і наказав Господь.

33 Мойсей влаштував подвір’я навколо святого намету та вівтаря. І, почепивши запону на вході до подвір’я, він скінчив усю роботу.

Слава Господня

34 Тоді хмара вкрила намет зібрання, і слава Господня сповнила святий намет. 35 Мойсей не міг увійти до намету зібрання, бо хмара сіла на нього, і слава Господня сповнила святий намет. 36 У всіх своїх мандрах, як тільки хмара піднімалася над святим наметом, то народ Ізраїлю мав рушати. 37 Якщо ж хмара не піднімалася, то вони не рушали, аж Доки вона не підніметься. 38 Бо хмара Господня була над святим наметом вдень, а вночі в ній палав вогонь перед очима всього ізраїльського дому у всіх їхніх мандрах.