Add parallel Print Page Options

Вівтар для жертвоприношення

38 І спорудив Безалел вівтар з акації для пожертв спалення. Той був квадратний—п’ять ліктів[a] завдовжки, п’ять ліктів завширшки і три лікті[b] заввишки. І зробив він чотири ріжки на ньому по чотирьох кутках. Ріжки були суцільні з вівтарем, й він обклав його бронзою. Він зробив усе приладдя до нього з бронзи: глечики, лопатки, кропильниці й таці. Він виготовив решітку для вівтаря: бронзове мереживо, й прилаштував її під краєм вівтаря заввишки в піввівтаря. І вилив він чотири кільця й прилаштував їх по кутах бронзової решітки, щоб вкладати туди жердини. І виготовив він жердини з акації, і покрив їх бронзою. Повкладав він жердини в кільця з боків вівтаря, щоб його носити. Він зробив вівтар із дощок, порожнім усередині. І виготовив він бронзовий посуд для обмивання і бронзовий поставець до нього з дзеркалами, що дали жінки, які прислуговували біля входу до намету зібрання.

Подвір’я Священної скинії

І влаштував він подвір’я для святого намету. З південного боку подвір’я запони були виготовлені з тонкого льону в сто ліктів[c] завдовжки. 10 Двадцять стовпів до них і двадцять поставців були з бронзи, а гачки на стовпах і кільця до них—срібні. 11 З північного боку запони також у сто ліктів завдовжки з двадцятьма стовпами й двадцятьма бронзовими поставцями, з гачками на стовпах і кільцями із срібла. 12 З заходу запони були в п’ятдесят ліктів[d] з десятьма стовпами й десятьма поставцями для них. Гачки на стовпах й кільця до них—срібні.

13 Спереду, на схід, подвір’я було п’ятдесят ліктів; вхід у двір знаходився з цієї сторони. 14 І були там запони в п’ятнадцять ліктів[e] з одного боку входу на трьох стовпах і трьох поставцях під ними. 15 З іншого боку входу на подвір’я були завіси так само в п’ятнадцять ліктів. Стовпців і поставців до них було там по три. 16 Усі запони навколо подвір’я було виготовлено з тонкого льону. 17 Поставці до стовпів були бронзові, а гачки на стовпах й кільця до них—срібні. Верхівки стовпів також були покриті сріблом. Усі стовпи на подвір’ї були з’єднані срібними гачками. 18 Запону на вході до подвір’я було оздоблено гаптуванням і зроблено з блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна й тонкого льону. Завдовжки вона мала двадцять ліктів[f] і п’ять ліктів заввишки, що відповідало висоті запон усього подвір’я. 19 Чотири її стовпи й поставці до них були бронзові. Гачки на стовпах—срібні. Срібними були також верхівки стовпів й кільця до них. 20 Усі кілки до святого намету та подвір’я були бронзові.

21-22 Це повний перелік усього для святого намету, тобто намету Свідчення, що було приготовано за наказом Мойсея для роботи левитам під керівництвом Ітамара, Ааронового сина, священика, а також Безалела, сина Урі, сина Гура з Юдиного коліна. І він виконав усе, що Господь наказав Мойсею. 23 З ним був Оголіав, син Агісамака з Данового коліна—майстер, умілець і гаптяр по блакитному, пурпуровому та ясно-червоному полотну й льону.

24 Всього золота, використаного для спорудження святилища, золота, що принесли в дар, було двадцять дев’ять талантів і сімсот тридцять шекелів[g] з розрахунку на священний шекель. 25 Срібла, відрахованого громадою було сто талантів і тисяча сімсот сімдесят п’ять шекелів[h] з розрахунку на священний шекель. 26 З шестисот трьох тисяч п’ятисот п’ятдесяти чоловік від двадцяти років і старше з кожного зареєстрованого було зібрано податку в одну біку[i] (півшекеля з розрахунку на священний шекель[j]). 27 Сто талантів[k] срібла було використано для лиття поставців під святиню й на запони: сто поставців зі ста талантів, по таланту на кожен поставець.

28 Із тисячі семисот сімдесяти п’яти шекелів[l] було зроблено гачки для стовпів, та зв’язуючі кільця для них. 29 Бронзи, що діти Ізраїлю принесли в дар, було сімдесят талантів і тисяча чотириста шекелів[m]. 30 З неї Безалел виготовив поставці для входу до намету зібрання, бронзовий вівтар і бронзову решітку до нього, а також усе начиння для вівтаря. 31 І всі поставці, що навколо подвір’я, поставці для входу, та всі кілки для святого намету і кілки, що навколо подвір’я.

Footnotes

 1. 38:1 п’ять ліктів Приблизно 2,5 м. Також див.: Вих. 38:18.
 2. 38:1 три лікті Приблизно 1,5 м.
 3. 38:9 сто ліктів Приблизно 50 м. Також див.: Вих. 38:11.
 4. 38:12 п’ятдесят ліктів Приблизно 25 м. Також див.: Вих. 38:13.
 5. 38:14 п’ятнадцять ліктів Приблизно 7,5 м. Також див.: Вих. 38:15.
 6. 38:18 двадцять ліктів Приблизно 10 м. Також див.: Вих. 38:18.
 7. 38:24 двадцять дев’ять талантів і сімсот тридцять шекелів Приблизно 1 т.
 8. 38:25 сто талантів і тисяча сімсот сімдесят п’ять шекелів Приблизно 3,5 т.
 9. 38:26 біка Приблизно 0,6 г.
 10. 38:26 шекель Приблизно 11,5 г.
 11. 38:27 Сто талантів Приблизно 3,45 т.
 12. 38:28 Із тисячі семисот сімдесяти п’яти шекелів Приблизно 20,4 кг.
 13. 38:29 сімдесят талантів і тисяча чотириста шекелів Приблизно 2,5 т.