Add parallel Print Page Options

Ковчег Угоди

37 Безалел зробив ковчег з акації два з половиною лікті[a] завдовжки, півтора лікті[b] завширшки й півтора лікті заввишки. Він покрив його щирим золотом зсередини та ззовні й зробив золотий вінець довкола. Вилив також чотири золоті кільця для неї по чотирьох кутках—два з одного боку і два з іншого. Він виготовив жердини з акації і покрив їх золотом. Він вставив жердини у кільця з боків ковчегу, щоб його носити. Він зробив віко для відпущення гріхів із щирого золота. Воно було два з половиною лікті завдовжки і півтора завширшки. Він виготовив два карбовані Херувими з золота й прикріпив їх із двох кінців віка для відпущення гріхів. Один Херувим з одного кінця, другий—з другого. Він виготовив Херувимів так, що вони буди одним цілим із віком для відпущення гріхів з обох його боків. Крила Херувимів здіймалися догори, а самі вони були звернені обличчями одне до одного й до віка для відпущення гріхів.

Стіл

10 І виготовив він стіл з акації два лікті[c] завдовжки, один лікоть[d] завширшки й півтора лікті заввишки. 11 Він покрив його щирим золотом і зробив золотий вінець довкола. 12 Він зробив обід долоню завширшки[e] й золотий вінець довкруги ободу. 13 Він вилив чотири золоті кільця для нього й причепив їх по чотирьох кутах, біля чотирьох ніжок столу. 14 Кільця були коло ободу, щоб тримати жердини, щоб носити стіл. 15 Він виготовив жердини з акації, щоб носити стіл, і покрив його золотом. 16 Зі щирого золота він виготовив посуд на стіл: тарілки, кадильниці, кухлі й чаші для ливних пожертв.

Світильник

17 Він виготовив світильник зі щирого кованого золота і зробив його єдиним цілим з його основою, держаком, чашечками, бруньками й пелюстками. 18 Шість галузок простяглися з боків—три галузки світильника з одного й три з другого боку. 19 Три чашечки, немов квіти мигдалю, кожна з брунькою та пелюсткою на одній галузці і три чашечки, немов квіти мигдалю, кожна з брунькою і пелюсткою на іншій галузці. Такий вигляд повинні мати всі шість галузок, що простягалися від світильника. 20 На самому світильнику було чотири чашечки, немов квітки мигдалю з бруньками та пелюстками. 21 Під кожною парою галузок була брунька, і так на всіх шести галузках, що простягалися від світильника. 22 Ті бруньки й галузки були єдиним цілим, і були вони карбовані з єдиного самородка щирого золота.

23 І зробив він сім лампад до світильника і до них щипці й таці зі щирого золота. 24 Він витратив один талант[f] щирого золота, щоб виготувати світильник і все приладдя до нього.

Вівтар для пахощів

25 Він спорудив з акації вівтар для спалення запашного куріння. Той був квадратний: лікоть завдовжки, лікоть завширшки й два лікті заввишки. Його ріжки були суцільні з ним. 26 Він покрив його щирим золотом—зверху, з боків навколо і ріжки. І зробив для нього золотий вінець навколо. 27 Він виготовив для нього два золоті кільця під вінцем з протилежних боків, аби вони тримали жердини, щоб на них його носити. 28 Він виготовив жердини з акації і покрив їх золотом. 29 Він приготовив святу оливу для помазання і справжнє запашне куріння так, як приготував би їх той, хто виготовляє парфуми.

Footnotes

  1. 37:1 два з половиною лікті Приблизно 125 см.
  2. 37:1 півтора лікті Приблизно 75 см. Також див.: Вих. 37:10.
  3. 37:10 два лікті Приблизно 1 м.
  4. 37:10 один лікоть Приблизно 50 см.
  5. 37:12 долоню завширшки Приблизно 7 см.
  6. 37:24 талант Приблизно 34,5 кг.