Add parallel Print Page Options

Майстри для скинії

31 І говорив Господь з Мойсеєм так: «Послухай, Я обрав Безалела, сина Урі, сина Гура з Юдиного роду. Я сповню його Духом Божим, мудрістю, розумом і знаннями до виконання різноманітної роботи. Він зможе майстерно працювати по золоту, сріблу та бронзі. Він буде здатний обробляти й оправляти коштовне каміння, буде навчений різьби по дереву і всякого іншого ремесла.

Я дав йому Оголіава, сина Агісамака з Данового коліна. Я також дав хист кожному вправному майстрові. Вони виконають усе, що Я тобі наказав:

Намет зібрання,

Ковчег Свідоцтва,

віко для відпущення гріхів, що лежить зверху на ньому.

Стіл з усім його приладдям,

світильник з усім приладдям до нього,

вівтар для запашного куріння.

Вівтар для жертв спалення і все приладдя до нього,

посуд і поставець до нього.

10 Священне вбрання для Аарона-священика,

та одежі його синам для священного служіння.

11 Оливу для помазання й запашне куріння для святилища.

Вони мусять виконати все так, як Я наказав».

Субота

12 І мовив Господь до Мойсея: 13 «Скажеш дітям Ізраїля: „Мусите дотримуватися Моїх субот, бо це знамення між Мною і вами для прийдешніх поколінь, щоб ви знали, що Я—Господь, Який вас освячує. 14 Вам слід дотримуватися суботи, бо вона—свята для вас. Хто ж поганитиме її, того буде покарано смертю, і кожного, хто працює по суботах, вирвуть із його народу. 15 Шість днів слід працювати, а сьомий—день суботнього відпочинку, він священний для Господа. Кожен, хто працює суботнього дня, має бути покараний на смерть. 16 Діти Ізраїля мусять дотримуватися суботи, справляти її з покоління в покоління як вічний заповіт.

17 Субота—це знамення назавжди між Мною і дітьми Ізраїля, бо за шість днів Господь створив небо й землю, а на сьомий Він спочивав і відновлював сили”».

18 Скінчивши розмовляти з Мойсеєм на горі Синай, Господь дав йому дві скрижалі Свідоцтва—кам’яні таблиці, на яких було написано Божим перстом.