Add parallel Print Page Options

Священна скинія

26 Зробиш святий намет з десяти покривал із тонкого льону й блакитного, пурпурового та яскраво-червоного полотна, з вправно виготовленими Херувимами на них. Кожне покривало має бути двадцять вісім ліктів[a] завдовжки й чотири лікті[b] завширшки. І всі вони мусять бути одного розміру. П’ять покривал з’єднаєш між собою, і так само інші п’ять мусять бути з’єднані між собою. Зробиш завіси з блакитного полотна по краю останнього покривала з перших з’єднаних полотен. Так само зробиш по кінцях крайнього покривала другого комплекту. Зробиш п’ятдесят завіс на одному покривалі й п’ятдесят завіс на кінці покривала з другої групи з’єднаних полотен. Завіси мусять бути одна навпроти одної. Зробиш п’ятдесят гачків із золота і з’єднаєш покривала між собою цими гачками так, що скинія стане єдиним цілим. Зробиш запони з козячої вовни для намету поверх скинії. Таких запон зробиш одинадцять штук. Кожна запона мусить бути тридцять ліктів[c] завдовжки й чотири лікті завширшки. Всі одинадцять запон повинні бути одного розміру. З’єднаєш між собою п’ять запон, і так само з’єднаєш між собою інші шість, а шосту запону складеш удвоє спереду намету.

10 Зробиш п’ятдесят завіс по краю останньої запони з перших п’яти і п’ятдесят завіс по краю інших з’єднаних запон. 11 Зробиш п’ятдесят бронзових гачків. Повставляєш гачки в завіси й з’єднаєш намет разом, щоб він став єдиним цілим. 12 Щодо половини покривала, що залишилося, то почепиш її позаду скинії. 13 Залишиться по ліктю[d] з обох боків намету, й вони звисатимуть з одного й другого боків скинії, щоб усе позакривати. 14 Зробиш покриття для намету з дублених баранячих шкір, а зверху покриття зі шкури.

15 Зробиш бруси-підпори з акації для святого намету. 16 Кожен брус мусить бути десять ліктів[e] завдовжки і півтора лікті[f] завширшки. 17 Кожен брус матиме по два кріплення для з’єднання між собою. Зробиш їх для кожного бруса скинії. 18 Зробиш двадцять брусів для скинії з південного боку. 19 Також виготовиш сорок срібних поставців під двадцять брусів. По два поставці буде під кожен брус для двох його кріплень і два поставці під інший брус для двох його бокових кріплень. 20 З іншого, північного боку скинії зробиш двадцять брусів. 21 До них сорок поставців із срібла—по дві під кожним брусом. 22 Позаду скинії, з західного боку, поставиш шість брусів.

23 Зробиш два бруси для кутків позаду скинії. 24 Вони мусять сходитися внизу окремо, а зверху приєднані до одного кільця. Так повинно бути з обома брусами по кутах. 25 Усіх брусів буде вісім, і ще буде шістнадцять срібних поставців для них—по два поставці під кожним брусом.

26-27 Зробиш засуви з акації—п’ять для брусів з одного боку скинії і п’ять засувів для брусів з іншого боку скинії, а також п’ять засувів для брусів позаду скинії, з західної сторони.

28 Середній засув, проходитиме через середину брусів від одного краю до іншого. 29 Покрий бруси золотом. Зроби кільця з золота, щоб тримати засуви, і їх також покрий золотом. 30 Споруди скинію за тим зразком, що показано тобі на горі.

Всередині священної скинії

31 Зроби запону з блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна й тонкого льону. Зроби майстерно з Херувимами на ній. 32 І почепиш її на чотирьох стовпах з акації, покритих золотом, з золотими гачками, на чотирьох поставцях. 33 Почепиш завісу на гачки. Внесеш всередину за запону ковчег Угоди. Ця запона відділить святилище від Святеє Святих. 34 Покладеш віко для відпущення гріхів зверху на ковчег Угоди в Святеє Святих. 35 Ззовні запони поставиш стіл і світильник навпроти, з південного боку святого намету. Стіл поставиш з північного боку.

Двері священної скинії

36 Зроби гаптовану запону для входу до намету з блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна й тонкого льону. 37 Зроби п’ять стовпів з акації для запони й покрий їх золотом, а також зроби гачки з золота. І вилий для них п’ять поставців із бронзи.

Footnotes

  1. 26:2 двадцять вісім ліктів Приблизно 14 м.
  2. 26:2 чотири лікті Приблизно 2 м. Також див.: Вих. 26:8.
  3. 26:8 тридцять ліктів Приблизно 15 м.
  4. 26:13 один лікоть Приблизно 50 см.
  5. 26:16 десять ліктів Приблизно 5 м.
  6. 26:16 півтора лікті Приблизно 75 см.