Add parallel Print Page Options

Десять заповідей

20 І промовив тоді Господь:

«Я—Господь, Бог твій, Який вивів тебе з Єгипетської землі і визволив тебе із рабства.

Ти не матимеш ніяких інших богів, окрім Мене.

І не створюй собі рукотворних бовванів, чи жодної подоби того, що на небі, ані того, що на землі чи в воді. Не поклоняйся ані служи їм, бо Я—Господь твій, ревнивий Бог[a], Який карає дітей і навіть онуків за гріхи їхніх батьків, які Мене ненавидять, аж до третього й четвертого поколінь. Але Я буду віддано любити тисячі поколінь, тих, що люблять Мене і дотримуються Моїх заповідей.

Не клянися іменем Господа, твого Бога, коли не збираєшся дотриматися своєї обіцянки, бо Господь не залишить без покарання того, хто зловживатиме Його ім’ям.

Пам’ятай про дотримання дня суботнього, щоб святити його. Шість днів ти можеш працювати й виконувати повсякденну роботу. 10 Та сьомий день—це субота для Господа, твого Бога. Не виконуй ніякої роботи—ні ти сам, ані син або дочка твоя, ані раб, чи рабиня твоя, ані будь-яка худобина, ані чужинець, що живе по містах твоїх. 11 Бо Господь створив за шість днів небо й землю, моря і все, що в них, та сьомого дня Він відпочивав. Ось чому Всемогутній Бог благословив сьомий день і освятив його.

12 Шануй батька і матір свою, щоб довшими були твої дні на землі, яку Господь, твій Бог, дарує тобі.

13 Не вбивай.

14 Не чини перелюбу.

15 Не кради.

16 Не давай неправдивих свідчень проти ближнього свого.

17 Не зазіхай на оселю ближнього свого. Не зазіхай на дружину ближнього свого, ані на його раба чи рабиню, ані на вола чи осла, ані на що-небудь, що належить іншій людині».

Люди бояться Бога

18 Увесь народ бачив і чув грім і блискавку, звук сурми і гору, вкриту димом. Люди чули й тремтіли, й стояли на віддалі. 19 І сказали вони Мойсею: «Говори до нас і ми слухатимемо, та нехай Бог не промовляє до нас, щоб ми не повмирали».

20 І сказав Мойсей народу: «Не бійтеся, адже Бог прийшов, щоб довести любов Свою. Господь прагне щоб ви не грішили, та поважали Його». 21 Народ стояв віддалік, але Мойсей, тим часом, наблизився до густої хмари, де був Бог.

22 Господь мовив до Мойсея: «Скажи дітям Ізраїля так: „Ви бачили, як Я говорив з вами з неба. 23 Не створюйте собі лжебогів із срібла чи золота поруч зі Мною. 24 Ти спорудиш вівтар Мене на землі й приноситимеш пожертви на ньому: жертви спалення й мирні жертви, своїх овець і свою худобу. І то повсюди, де Я накажу вам, щоб пам’ятали ім’я Моє, і тоді Я прийду й благословлю тебе. 25 Якщо спорудиш для Мене вівтар із каменя, то не роби його з тесаного каменя. Бо поклавши різець[b] на нього, опоганиш його. 26 Не ходи сходами до Мого вівтаря, щоб голизна твоя не відкрилася на ньому”».

Footnotes

  1. 20:5 Я… Бог Або «Ім’я Моє—Ель Кана, Ревнивий Бог».
  2. 20:25 різець Або «меч».