Add parallel Print Page Options

Міста та пасовиська для Левитів

21 Голови родин Левитів пішли до священика Елеазара, Ісуса Навина та голів ізраїльських колін. Вони звернулися до них у місті Шило в землі Ханаанській: «Господь через Мойсея звелів надати нам міста та пасовиська для нашої худоби». Отож, згідно з велінням Божим, ізраїльтяни віддали левитам ці міста й пасовиська у спадщину.

Перший наділ за жеребом випав сім’ям Когата. Ті левити, що були нащадками священика Аарона, одержали за жеребом тринадцять міст, які належали колінам Юди, Симеона та Веніамина.

Інші когатії одержали десять міст, що належали колінам Ефраїма, Дана та половині коліна Манассії.

Ґершоновим нащадкам випало за жеребом тринадцять міст від сімей колін Іссаха́ра, Ашери, Нафталі та половини коліна Манассії в Башані.

Нащадкам Мерарі, за їхніми родами, дісталося дванадцять міст від колін Рувима, Ґада та Завулона.

Ці міста та пасовиська ізраїльтяни розподілили за жеребом серед левитів як Господь велів через Мойсея.

Ось назви міст, відданих від коліна Юдиного та Симеонового. 10 Перший жереб випав нащадкам Аароновим, одній з родин когатіїв, яка належала до левитів. 11 Вони віддали їм Киріат-Арву (Арва був батьком Анака), тобто Хеврон, що в горах Юдиних, разом із пасовиськами. 12 Але поля й села цієї землі було віддано у спадщину Калеву, сину Єфунне. 13 Нащадкам священика Аарона вони віддали Хеврон, що був містом-схованкою для вбивць, разом із пасовиськами, Ливну з пасовиськами, 14 Яттір з пасовиськами, Ештемоа з пасовиськами, 15 Холон із пасовиськами, Девір із пасовиськами, 16 Аїн із пасовиськами, Ютту з пасовиськами і Бет-Шемеш із пасовиськами—усього дев’ять міст від цих двох колін.

17 А від коліна Веніаминового—Ґівеон із пасовиськами, Ґеву з пасовиськами, 18 Анатот із пасовиськами та Алмон із пасовиськами—усього чотири міста. 19 Усіх міст, що належали нащадкам Аарона, священикам, було тринадцять із довколишніми пасовиськами.

20 Міста ж які за жеребом дісталися решті сімей Когата—левитам, були від коліна Ефраїмового. 21 Їм віддали міста-схованки: Сихем із пасовиськами, що в Ефраїмових горах, Ґезер із пасовиськами, 22 Кибзаїм із пасовиськами та Бет-Горон із пасовиськами—усього чотири міста.

23 А від коліна Данового—Елтеке з пасовиськами, Ґіббетон із пасовиськами, 24 Айжалон із пасовиськами та Ґат-Риммон із пасовиськами—усього чотири міста.

25 А від половини коліна Манассії—Таанах із пасовиськами та Ґат-Риммон з пасовиськами—усього два міста.

26 Усі ці десять міст із пасовиськами були віддані решті родин Когата.

27 Нащадкам Ґершона, одній з родин левитів, було віддано такі міста. Від половини коліна Манассії: Ґолан у Башані (місто-схованку) із пасовиськами та Бе Ештеру з пасовиськами—усього два міста.

28 Від коліна Іссаха́ра: Кишион із пасовиськами, Даберат із пасовиськами, 29 Ярмут із пасовиськами та Ен-Ганним—усього чотири міста з пасовиськами.

30 Від коліна Ашера: Мишал із пасовиськами, Авдон із пасовиськами, 31 Хелкат із пасовиськами та Регов з пасовиськами—усього чотири міста.

32 А від коліна Нафталі: Кедеш у Ґалилеї (місто-схованка) із пасовиськами, Хаммот-Дор із пасовиськами та Картан із пасовиськами—усього три міста.

33 Всього ж родини ґершонітів одержали тринадцять міст із пасовиськами.

34 Родинам Мерарі (решті Левитів) було віддано такі землі. Від коліна Завулона: Йокнеам і Карта з пасовиськами, 35 Димна з пасовиськами та Нагалал із пасовиськами—усього чотири міста. 36 Від коліна Рувима: Везер із пасовиськами, Ягаз із пасовиськами, 37 Кедемот із пасовиськами та Мефаат із пасовиськами—усього чотири міста. 38 Від коліна Ґада: Рамот-Ґілеад (місто-схованка) із пасовиськами, Маганаїм із пасовиськами, 39 Хешбон із пасовиськами та Язер із пасовиськами—разом чотири міста.

40 Усього родинам Мерарі (решті левитів) за жеребом дісталося дванадцять міст із пасовиськами.

41 Загалом на землях ізраїльтян левитам було віддано сорок вісім міст із пасовиськами. 42 Довкола кожного з цих міст були свої пасовиська. Ото такі були міста.

43 Так Господь віддав Ізраїлю всі землі, які й обіцяв їхнім предкам. І вони успадкували їх і оселилися там. 44 Господь дав їм безпеку з усіх боків, як і обіцяв їхнім предкам. Ніхто з ворогів не міг протистояти їм. Господь віддав усіх ворогів їм у руки. 45 Все добро, що Господь обіцяв народу Ізраїля було виконане. Все здійснилося.