Add parallel Print Page Options

Землі коліна Симеонового

19 Другий жереб випав родам коліна Симеонового. Їхня спадщина була серед земель людей Юдиних. Дістались їм такі міста: Беершеба (або Шеба), Молада, Хазар-Шуал, Бала, Езем, Елтолад, Бетул, Хорма, Зиклаґ, Бет-Маркабот, Хазар-Суса, Бет-Лебаот та Шарубен—тринадцять міст і довколишні села.

Коліну Симеоновому дісталися також такі міста: Аїн, Риммон, Етер і Ашан—чотири міста з довколишніми угіддями. І всі села навкруги цих міст аж до Баалат-Беера (Рами в Неґеві). Такою була спадщина нащадків Симеона. Оскільки наділ Юдиних синів був значно більшим, аніж вони потребували, то частину їхньої землі було віддано синам коліна Симеонового. Отож нащадки Симеона одержали спадщину посеред Юдиного наділу.

Землі коліна Завулонового

10 Третій жереб випав синам коліна Завулонового. Кордони їхньої спадщини тяглися аж до Сариду. 11 Їхні кордони піднімаються на захід і далі до Марали й доходять до Дабешета, а потім до потоку, що на сході Йокнеама. 12 Від Сариду кордон іде у зворотньому напрямку на схід сонця до межі Кислоф-Тавора, а тоді вздовж потоку до Даберата, і потім сягає Яфії. 13 Звідти він повертає на схід до Ґат-Гефера, Ет-Казина і йде вздовж потоку до Риммона, а потім завертає до Неа. 14 Далі кордон огинає Ханнатон із півночі і закінчується в долині Іфта Ель.

15 Кордон охоплював Каттаф, Шимрон, Нагалал та Віфлеєм—дванадцять міст і навколишні села. 16 Такі були землі, що дісталися родам коліна Завулонового—ці міста з довколишніми селами.

Землі коліна Іссаханового

17 Четвертий жереб випав родам коліна Іссаха́ра. 18 До їхніх земель належали: Єзреел, Кесуллот, Шунем, 19 Хафараїм, Шион, Анагарат, 20 Раббит, Кишион, Евез, 21 Ремет, Ен-Ганним, Ен-Хадда та Бет-Пазез.

22 Цей кордон межує з Тавором, Шахазумою та Бет-Шемешем і закінчується біля річки Йордан, охоплюючи шістнадцять міст із довколишніми селами. 23 Такими були землі, що дісталися родам коліна Іссаха́ра—міста й навколишні села.

Землі коліна Ашерового

24 П’ятий жереб випав родам коліна Ашерового. 25 Їхні кордони охоплювали: Хелкат, Халі, Бетен, Ахшаф, 26 Алламмелех, Амад та Мишал.

На заході кордон межує з Кармелем та Шихор Либнатом. 27 Кордон повертає на схід сонця до Бет-Даґона, потім торкається Завулонових земель та долини Іфта Ель, іде на північ до Бет-Емека та Неєла і простягається на півночі до Кабула. 28 Далі Авдон[a], Регов, Хаммон та Кана, аж до Великого Сидона. 29 Кордон повертає до Рами й до укріпленого міста Тира, звідти—до Госи й закінчується біля моря. Належали їм і землі Махалаба, Ахзива, 30 Умми, Афека, Регова. Двадцять два міста з навколишніми селами.

31 Такі були землі, дані родам коліна Ашера—ці міста та довколишні села.

Землі коліна Нафталі

32 Шостий жереб випав родам коліна Нафталі. 33 Їхні землі простяглися від Хелефа, від священного дуба у Цаананнімі, від Адамі-Некеба, Ябнеела до Лаккума і закінчувалася біля Йордану. 34 Кордон повертає на захід поблизу Азноф-Тавора і звідти йде до Хуккока, межує на півдні з Завулоном, на заході—з Ашером, на сході—з Йорданом. 35 Укріпленими були такі міста: Зиддим, Зер, Гаммат, Раккат, Кіннерет, 36 Адама, Рама, Хазор, 37 Кедеш, Едреї, Ен-Хазор, 38 Ірон, Миґдал-Ель, Хорем, Бет-Анат і Бет-Шемеш—дев’ятнадцять міст і навколишні села.

39 Такою була спадщина сімей коліна Нафталі—міста з довколишніми селами.

Землі коліна Данового

40 Сьомий жереб випав родам коліна Данового. 41 До їхніх земель входили: Зора, Ештаол, Ір-Шемеш, 42 Шаалабин, Айжалон, Ітла, 43 Елон, Тимна, Екрон, 44 Елтеке, Ґівветон, Баалат, 45 Єгуд, Бене-Берак, Ґат-Риммон, 46 Ме-Яркон, Раккон, та землі довкола Йоппи.

47 Коли сини Данові втратили свої землі, то виступили вони проти Лешема[b] й захопили його, мешканців винищили, забрали майно й оселилися там, перейменувавши місто на честь свого прабатька Дана[c].

48 Така спадщина дісталася родам коліна Данового—всі ці міста й довколишні села.

Землі Ісусові

49 Коли закінчився розподіл земельної спадщини і визначені були кордони, ізраїльтяни дали наділ на своїй землі й Ісусу, сину Навина.

50 Як Господь і наказував, вони дали йому місто, яке він сам вибрав: Тимнат Серу й гори Ефраїма. Він відбудував місто й оселився в ньому.

51 Отакими були наділи спадщини, що їх священик Елеазар, Ісус Навин та старійшини родів ізраїльських колін за жеребом розподілили у Шило, перед Господом при вході до намету зібрання. Так закінчився розподіл землі.

Footnotes

  1. 19:28 Авдон Або «Еврон».
  2. 19:47 Лешема Або «Лаиса».
  3. 19:47 перейменувавши… Дана Див.: Книга Суддів 18.