Add parallel Print Page Options

Царі земель, підкорених Ізраїлем

12 Ось царі, яких ізраїльтяни розбили і чиї землі вони підкорили. Вони посіли землі по той бік ріки Йордан на схід, від ріки Арнон до гори Хермон і всю східну частину Араву (Йорданської долини).

Сихон аморійський царював у Хешбоні. Він правив землями від Ароера, що на березі ріки Арнон, і аж до середини долини і також половиною Гілеаду, аж до ріки Яввок, що на кордоні з аммонійцями. Він також панував над східною частиною Йорданської долини від Ґалилейського озера до Мертвого (Солоного) моря, до Бет-Єшимоту, і на південь до підгір’їв Пізґи.

І край царя Оґа башанського, останнього з рефаїв, який панував в Аштароті та Едреї. Він правив над горою Хермон, Салхою і над усім Башаном аж до кордону ґешуритського і маакейського, над половиною Ґілеаду аж до межі з землями Сихона, царя хешбонського. Мойсей, слуга Господній, та ізраїльтяни розгромили, та віддали землі ті у володіння колінам Рувима і Ґада та половині коліна Манассії.

Ісус та ізраїльтяни також розбили царів на захід від ріки Йордан, від Ваал-Ґада у Ливанській долині до гори Халак, що простирається до Сеїру. І віддав Ісус ці землі у власність ізраїльтянам відповідно до поділу на коліна. Йдеться про гори, західне передгір’я, долину Арав, пустелю Неґев, землі хиттитів, аморійців, ханаанців, перизійців, хивійців та євуситів:

Цар Єрихона, цар Аї, коло Бетела,

10 Цар Єрусалима, цар Хеврона,

11 Цар Ярмута, цар Лахиша,

12 Цар Еґлона, цар Ґезера,

13 Цар Девіра, цар Ґедера,

14 Цар Хорми, цар Арада,

15 Цар Ливни, цар Адуллама,

16 Цар Маккеди, цар Бетела,

17 Цар Таппуа, цар Хефера,

18 Цар Афека, цар Шарона,

19 Цар Мадона, цар Хазора,

20 Цар Шимрон-Мерона, цар Ахшафа,

21 Цар Таанаха, цар Меґіддо,

22 Цар Кедеша, цар Йокнеама кармельського,

23 Цар Дора при Нафат-Дорі, цар Ґоїм ґілґальський,

24 Цар Тирци.

Усіх царів було тридцять один.