Add parallel Print Page Options

Добрий приклад родини Рехавіїв

35 Ось слово, що було Єремії від Господа за часів Єгоякима, сина Йосії, царя Юдеї: «Піди до дому Рехавіїв[a], поговори з ними й приведи їх до храму Господнього, до однієї кімнати, і дай їм випити вина».

Тож узяв я Яазанію[b], сина Єремії[c], який був сином Гаваззінії, і братів його, і всіх дітей його, і весь дім Рехавіїв, і привів їх до дому Господнього, до кімнати синів Ганана, сина Іґдалії, Божого чоловіка,[d] що була поруч із кімнатою вельмож, над кімнатою Манассії, сина Шаллума, одвірного[e]. І поставив я перед Рехавіями глечики, повні вина, й келихи. І промовив я до них: «Пийте вино».

Але вони відповіли: «Ми не п’ємо вина, бо предок наш Йонадав, син Рехава, так нам наказав: „Ні ви, ані нащадки ваші ніколи вина не пийте. Будинків не будуйте, не сійте й не насаджуйте виноградників. Ви не повинні мати всього цього. Натомість усе життя мешкайте у наметах, щоб довгі дні були ваші на землі, якою мандруватиме ви із краю в край як чужинці”. Тож маємо слухатися кожного наказу, що Йонадав, син Рехава, предок наш, дав нам. Ми не п’ємо вина все життя своє, ні жінки, ні сини чи дочки наші. Ми не будуємо будинків, щоб жити, не маємо виноградників, ні ланів, ні врожаю не маємо. 10 Ми живемо в наметах й слухняно виконуємо все, що нам наказав предок наш Йонадав. 11 Але коли Навуходоносор, цар Вавилону, напав на цю землю, ми сказали: „Ходімо, мусимо піти до Єрусалима, щоб уникнути війська вавилонського і війська арамійського. І ми лишилися в Єрусалимі”».

12 Слово Господа було Єремії. 13 Ось що Господь Всемогутній Бог Ізраїлю каже: «Іди й скажи народу Юдеї та всім мешканцям Єрусалима: „Хіба ви не приймаєте науки, слухаючи слова Мої?”» Так каже Господь: 14 «Слово Йонадава, сина Рехава, що він повелів синам своїм: вина не пити—виконується. Вони вина не п’ють і понині, бо слухаються наказу свого предка. Я раз-у-раз до вас звертався, але ви Мене не слухаєтеся. 15 Знову й знову Я невтомно посилаю до вас слуг Своїх пророків». Вони казали: «Кожен із вас хай зверне з путі лихої й виправить вчинки свої. Не ходіть за іншими богами й не служіть їм. Тоді ви житимете на землі, що її дав Я вам і батькам вашим, але ви не звернули уваги, не слухали Мене. 16 Сини Йонадава, сина Рехава, додержувалися наказу, що їм дав їхній предок, а ці люди Мене не слухали».

17 Тож ось що Господь Всемогутній Бог Ізраїлю каже: «Ось Я нашлю на Юдею і всіх мешканців Єрусалима всі нещастя, про які Я прорікав їм, бо до них Я промовляв, але вони не слухали Мене. Я кликав їх, вони не озивалися».

18 А до родини Рехавіїв Єремія сказав: «Ось що Господь Всемогутній Бог Ізраїлю каже: „За те, що слухалися ви наказу предка вашого Йонадава й дотримувалися всіх його наказів, і все робили, що він велів вам, 19 тому ось що Господь Всемогутній Бог Ізраїлю каже: „Не переведеться в родині Йонадава, сина Рехава, нащадок, що служитиме Мені”».

Footnotes

  1. 35:2 Рехавії Нащадки Йонадава, сина Рехава. Ця родина була дуже богобоязлива. Див.: 2 Цар. 10:15-28.
  2. 35:3 Яазанія На той час він був головою родини Рехавіїв.
  3. 35:3 Єремія Це була інша людина на ім’я «Єремія», а не пророк.
  4. 35:4 Божого чоловіка Тобто «пророка».
  5. 35:4 одвірного Офіційна посада або титул, що належить тому, хто підтримував порядок і належний стан у храмі.