Add parallel Print Page Options

Святая святих

41 Тоді чоловік привів мене у святе місце храму і зміряв підпори. Ширина підпор була шість ліктів[a] з кожного боку[b]. Вхід був десять ліктів[c] завширшки, а перегородки з кожного боку його—п’ять ліктів[d] завширшки. Зміряв він також скинію, яка налічувала сорок ліктів[e] завдовжки і двадцять ліктів[f] завширшки. Тоді ввійшов він усередину і зміряв підпори входу. Кожна була два лікті[g] завширшки. Вхід був шість ліктів завширшки, а перегородки з кожного боку його—сім ліктів[h] завширшки. І зміряв він довжину приміщення, яка була вона двадцять ліктів, і ширина—двадцять ліктів. І сказав він мені: «Це—Святеє Святих».

Тоді зміряв він стіну храму, яка була шість ліктів завтовшки, і кожне бокове приміщення довкола храму було чотири лікті[i] завширшки. Бокові приміщення були на трьох рівнях: одне над одним, по тридцять кімнат на кожному рівні. По всіх стінах храму були виступи, що правили за підпори боковим приміщенням. Таким чином підпори ці стояли осібно від стіни храму. Бокові приміщення довкола храму були ширші на кожному наступному рівні. Споруду, що оточувала храм, збудовано було висхідними рівнями. Тобто приміщення розширювалися, коли хтось підіймався вгору. Сходи йшли вгору від нижнього поверху до верхнього через середній.

Довкола храму я бачив підмурівок, що утворювали підвалини бокових кімнат. Був він довжиною в цілу міру, тобто шість довгих ліктів. 9-10 Зовнішня стіна бокових приміщень була п’ять ліктів завтовшки. Вільний простір між боковими приміщеннями храму і кімнатами священиків був двадцять ліктів завширшки довкола храму. 11 Двері з бічних приміщень вели на вільний простір: один на північ, другий на південь. Підмурівок був п’ять ліктів завширшки.

12 Споруда, звернена до двору храму на західній стороні була сімдесят ліктів[j] завширшки. Стіна споруди була усюди п’ять ліктів завтовшки, а довжина її—дев’яносто ліктів[k].

13 Тоді зміряв він храм, який був сто ліктів[l] завдовжки; двір храму і будівля зі стінами її також були сто ліктів завдовжки. 14 Східна сторона храму та храмового подвір’я на сході, включаючи фасад налічувала сто ліктів. 15 Тоді зміряв він довжину будівлі, зверненої на храмове подвір’я ззаду, включаючи ґанки з кожного боку. Становила вона сто ліктів.

16 Ґанки, пороги, вузькі вікна, підлоги, ходи на поверхах—усе було обшите деревом. Вікна було заґратовано. 17-18 Стіни над дверима були зашиті деревом. Довкола внутрішнього й зовнішнього святилищ на однаковій відстані було вирізьблено Херувими й пальми, які чергувалися між собою. Кожен Херувим мав два обличчя. 19 Чоловіче обличчя було звернене до пальми з одного боку, а левине обличчя—до пальми з другого боку. Їх було вирізьблено довкруж усього храму. 20 Від підлоги аж до верху дверей на стінах було вирізьблено Херувимів та пальми. Такі ж різьблення йшли навколо Святеє Святих.

21-22 Одвірки на вході до Святеє Святих були чотиригранні, а навпроти Святеє Святих було щось на зразок дерев’яного жертовника: три лікті[m] заввишки і два лікті завдовжки. Кути його, підніжжя та сторони були дерев’яні. Чоловік сказав мені: «Це той стіл Господній». 23 Як зовнішнє святилище, так і Святеє Святих, мали подвійні двері. 24 Кожні двері мали по два крила, кожне на двох завісах. 25 А на дверях зовнішнього святилища вирізьблено було Херувимів та такі самі пальми, що й вирізьблені по стінах. Над ґанком—дерев’яний дашок. 26 По бокових стінах ґанку були вузькі вікна з пальмами, вирізьбленими з кожного боку. Бокові приміщення храму також мали дашки.

Footnotes

 1. 41:1 шість ліктів Приблизно 3 м.
 2. 41:1 з кожного боку Деякі рукописи містять також фразу «І то була ширина ґанку».
 3. 41:2 десять ліктів Приблизно 5 м.
 4. 41:2 п’ять ліктів Приблизно 2,5 м.
 5. 41:2 сорок ліктів Приблизно 20 м.
 6. 41:2 двадцять ліктів Приблизно 10 м.
 7. 41:3 два лікті Приблизно 1 м.
 8. 41:3 сім ліктів Приблизно 3,5 м.
 9. 41:5 чотири лікті Приблизно 2 м.
 10. 41:12 сімдесят ліктів Приблизно 35 м.
 11. 41:12 дев’яносто ліктів Приблизно 45 м.
 12. 41:13 сто ліктів Приблизно 50 м.
 13. 41:21-22 три лікті Приблизно 1,5 м.