Add parallel Print Page Options

Новий храм

40 На двадцять п’ятий рік нашого полону, на початку року, в десятий день місяця, на чотирнадцятий рік після падіння Єрусалима,[a] того самого дня сила Господа була на мені, і з’явився Він мені у видінні. У з’яві Бог узяв мене в землю Ізраїлю й поставив мене на дуже високу гору, на південному боці якої стояло кілька будівель, що нагадували місто. Він узяв мене туди, і побачив я чоловіка, на сяяв на вигляд ніби бронза; він стояв у воротах із лляною мотузкою, та вимірювальною тичкою в руці. Чоловік сказав мені: «Сину людський, подивись очима своїми і почуй вухами своїми і затям усе, що Я ось покажу тобі, бо саме на те тебе сюди й приведено. Розкажи дому Ізраїлю про все, що побачиш!»

Східна Брама

Побачив я мур, що оточував увесь храм. Вимірювальна тичка була шість ліктів[b] завдовжки, якщо міряти довгою мірою[c]. Той чоловік міряв мур, який був одну тичку завтовшки і одну заввишки. Тоді пішов він до брами, оберненої на схід. Зійшовши по сходах, він зміряв поріг при брамі. Той був в одну тичку заввишки, й інші поріжки брами були в одну тичку завширшки. Ніші для варти були одна тичка завдовжки й одна завширшки, а мури, що виступали між нішами,—п’ять ліктів[d] завтовшки. Поріг брами, що поруч із ґанком, оберненим до храму—одна тичка завглибшки. Тоді заміряв він ґанок. Той мав довжину вісім ліктів[e], а підпори—два лікті[f] завтовшки. Ґанок повернений був до храму. 10 Всередині східної брами було по три ніші з кожного боку; всі три мали однаковий розмір, і поверхні перегородок між нішами з кожного боку мали однакові розміри. 11 Тоді виміряв він ширину входу до брами, яка була вона десять ліктів[g], а довжина її—тринадцять ліктів[h]. 12 Перед кожною нішою була перегородка в один лікоть[i] заввишки і в один завширшки, а самі ніші були квадратні—по шість ліктів кожна сторона.

13 Тоді зміряв він браму від верху дальньої стіни однієї ніші до верху протилежної. Відстань становила двадцять п’ять ліктів[j] від одного проходу в перегородці до протилежного. 14 Виміряв він поверхню перегородок зсередини брами—по шістдесят ліктів[k] кожна. Навколо брами було подвір’я. 15 Відстань від переднього краю брами до дальнього кінця галереї становила п’ятдесят ліктів[l]. 16 Ніші й перегородки всередині брами закінчувалися всюди вузькими проходами, так само і як галерея. Проходи скрізь вели всередину, а поверхні перегородок прикрашали пальми.

Зовнішній двір

17 Тоді привів він мене у зовнішній двір. Там побачив я кілька кімнат і цегляний поміст, збудований по всьому двору. Кімнат на помості було тридцять. 18 Він примикав з боків до брам і був такий самий завширшки, як вони завдовжки. Це був нижній поміст. 19 Тоді зміряв він відстань від нижньої брами всередині до внутрішнього двору ззовні. Це становило сто ліктів[m] по східній стороні, так само як і по північній.

Північні ворота

20 Тоді зміряв він довжину і ширину браму, звернену на північ, що веде до зовнішнього двору. 21 Її ніші, три з кожного боку, перегородки та ґанок мали ті ж самі виміри, що й у першій брамі: п’ятдесят ліктів завдовжки та двадцять п’ять завширшки. 22 Їхні проходи, ґанок та оздоблення пальмами мали ті ж самі виміри, що й у воріт, звернених на схід. Сім сходинок вели до них, а ґанок був звернений усередину. 23 Там була брама, що вела до внутрішнього двору, звернена до північної брами, так само, як і на сході. Він заміряв відстань від однієї брами до протилежної, які були по сто ліктів.

Південні ворота

24 Тоді привів він мене до південної стіни, і побачив я браму, звернену на південь. Зміряв він підпорки її ґанок, і мали вони ті ж самі виміри, що й інші. 25 Брама й ґанок її мали вузькі вікна з усіх боків, як в усіх інших брамах. Була вона п’ятдесят ліктів завдовжки і двадцять п’ять завширшки. 26 Сім сходинок вело до неї, а навпроти—ґанок; поверхні перегородок на кожній стороні мали оздоблення пальмами. 27 Внутрішній двір також мав браму, звернену на південь, і він зміряв відстань від цієї брами до зовнішніх воріт на південній стороні; вона становила сто ліктів.

Брама до внутрішнього двору

28 Тоді він мене привів до внутрішнього двору через південну браму і зміряв він південну браму, яка мала ті ж самі розміри, що й інші. 29 Її ніші, перегородки та ґанок мали ті ж самі розміри, що й в інших. Брама й ґанок мали вікна по всіх стінах. Була вона п’ятдесят ліктів завдовжки й двадцять п’ять завширшки. 30 Ґанки брам навколо внутрішнього двору були двадцять п’ять ліктів завширшки й п’ять ліктів углиб. 31 Ґанок був звернений до зовнішнього двору, пальми прикрашали підпори, й вісім сходинок вели до нього.

32 Тоді він мене привів до внутрішнього двору на східній стороні й зміряв браму. Вона мала ті ж самі розміри, що й інші. 33 Її ніші, перегородки, ґанки мали ті ж самі розміри, що і інші брами. Брама та ґанок її мали вікна по всіх стінах. Брама була п’ятдесят ліктів завдовжки і двадцять п’ять завширшки. 34 Ґанок її дивився на зовнішній двір, а пальми прикрашали підпори з обох боків, і вісім сходинок вели до неї.

35 Тоді він мене повів до північної брами і зміряв її. Вона мала ті ж самі розміри, що й інші, 36 так само й ніші, перегородки й ґанок. І мала вона вікна по всіх стінах. Вона була п’ятдесят ліктів завдовжки й двадцять п’ять завширшки. 37 Її ґанок дивився на зовнішній двір, пальми прикрашали підпори з обох боків, і вісім сходинок вели до неї.

Приміщення для підготовки жертв

38 З боку кожної брамної стіни знаходилася внутрішня кімната з входом, де обмивали жертви всеспалення. 39 У ґанку брами було по два столи з кожного боку, на яких забивали жертви всеспалення: жертви за гріхи та провини. 40 Біля зовнішньої стіни ґанку, коло сходинок, що вели до північної брами, знаходилися два столи, і з другого боку сходинок іще два столи. 41 Тож усього було там чотири столи з одного боку брами і чотири з другого—вісім столів загалом, на яких забивали жертви. 42 Було там також чотири столи з тесаного каменя для жертв всеспалення, кожен півтора лікті[n] завдовжки, півтора лікті завширшки і лікоть заввишки. На них клалися знаряддя для забивання жертв всеспалення та інших жертв. 43 Гаки з подвійними зубцями, кожен завдовжки в долоню висіли вздовж стін. Там також знаходилися й столи для жертовного м’яса.

Приміщення для священиків

44 За воротами, які вели у внутрішній двір, розташовувалися два приміщення[o]: одне з боку північної брами, звернене на південь, а друге—з боку південної[p] брами, звернене на північ. 45 І сказав він мені: «Кімната, звернена на південь, відводилася для священиків, що служать у храмі. 46 А кімната, звернена на північ, призначалася для священиків, що служать при вівтарі. Це сини Задока, вони є єдині левити, що можуть наблизитися до Господа, щоб служити перед Ним». 47 Тоді зміряв він двір. Двір був квадратний—сто ліктів завдовжки й сто ліктів завширшки. Жертовник же був перед храмом.

Ґанок храму

48 Привів він мене до галереї храму і зміряв підпори галереї, які були п’ять ліктів завширшки з кожного боку. Ширина входу була три лікті[q] з кожного боку. 49 Галерея була двадцять ліктів[r] завширшки і дванадцять ліктів[s] від початку до кінця. До неї вели сходинки; при підпорах з кожного боку були пілястри, по одному з кожного боку.

Footnotes

 1. 40:1 на… Єрусалима Тобто 573 р. до Р. Х. Див.: Лев. 23:26; 25:9.
 2. 40:5 шість ліктів Приблизно 3 м. Також див.: Ез. 40:12.
 3. 40:5 довга міра Приблизно 50 см.
 4. 40:7 п’ять ліктів Приблизно 2,5 м.
 5. 40:9 вісім ліктів Приблизно 4 м.
 6. 40:9 два лікті Приблизно 1 м.
 7. 40:11 десять ліктів Приблизно 5 м.
 8. 40:11 тринадцять ліктів Приблизно 6,5 м.
 9. 40:12 один лікоть Приблизно 50 см.
 10. 40:13 двадцять п’ять ліктів Приблизно 12,5 м.
 11. 40:14 шістдесят ліктів Приблизно 30 м.
 12. 40:15 п’ятдесят ліктів Приблизно 25 м.
 13. 40:19 сто ліктів Приблизно 50 м.
 14. 40:42 півтора лікті Приблизно 75 см.
 15. 40:44 два приміщення Цей варіант міститься виключно у древньогрецьких текстах. Древньогебрейські рукописи мають «кімнати для співців».
 16. 40:44 південної Цей варіант міститься виключно у древньогрецьких текстах. Древньогебрейські рукописи мають «східної».
 17. 40:48 три лікті Приблизно 1,5 м.
 18. 40:49 двадцять ліктів Приблизно 10 м.
 19. 40:49 дванадцять ліктів Приблизно 6 м.