Add parallel Print Page Options

Чотири колісниці

Тоді знову підвів я очі й побачив, як чотири колісниці виходили з-поміж двох бронзових гір. Гніді коні везуть першу колісницю, а вороні коні—другу. Білі коні везуть третю колісницю, а сірі в яблуках—четверту.

І спитав я в посланця Ангела, що розмовляв зі мною: «Що це, мій володарю?» Посланець Ангел відповів мені: «Це чотири вітри[a] небесні, що виходять після того, як стояли перед Володарем усієї землі. Вороні коні ідуть у північні землі, білі коні йдуть у західні[b], гніді—на схід, а сірі в яблуках ідуть у південні[c] землі».

І могутні коні вийшли, вони рвалися скакати, скакати по всій землі. І сказав він: «Ідіть! Пройдіть усією землею». І пройшли вони всією землею, кожен своєю стороною.

Тоді він гукнув до мене: «Дивися, коні, які пішли в північні землі Вавилон, скінчили там працю свою. Тож тим самим вони дали спокій духу моєму, і Я більш не гніваюся!»

Первосвященик Ісус дістає корону

Слово Господа було мені: 10 «Дістанеш золото і срібло від засланих Гелдаї, Товії та Єдаї, і того ж дня піди до дому Йосії, сина Софонії, що прийшов з Вавилона. 11 Візьмеш срібло і золото і зробиш корону. І надінеш на Ісуса, сина Йозадака, первосвященика. 12 І скажи йому, що Господь Всемогутній так говорить:

„Ось чоловік, ім’я якого „Пагін”,
    він виросте великий,
    й дім Господа збудує.
13 Господній храм збудує він
    і буде в шані.
Він сидітиме і правитиме на престолі[d],
    й стоятиме священик біля нього.
    Й обидва працюватимуть у мирі між собою”.

14 А вінець буде пам’яттю[e] в Господньому храмі про Гелдаю, Товію та Єдаю, а ще Йосію, сина Софонії».

15 Ті, хто живуть далеко, прийдуть і збудують храм Господа і знатимуть, що Господь Всемогутній послав мене до вас. І станеться це, якщо зробите ви те, що Господь наказав вам зробити.

Footnotes

  1. 6:5 чотири вітри Тобто чотири вітри, які дують на південь, північ, схід та захід. Це також може означати «чотири духи».
  2. 6:6 у західні Буквально «ті землі, що позаду мене».
  3. 6:6 Вороні… південні У гебрейському тексті гніді коні не згадуються, жодні коні не мчать на схід. Можливо, цю фразу випадково випустили.
  4. 6:13 сидітиме… на престолі Або «стоятиме біля свого престолу».
  5. 6:14 пам’яттю Або «згадкою про те, що уся власть і сила царів приходять від Бога».