A A A A A
Bible Book List

До євреїв 2 Ukrainian New Testament: Easy-to-Read Version (ERV-UK)

Наше спасіння більш велике ніж Закон

Через те ми мусимо уважніше прислуховуватися до того, чого нас навчають, щоб не збитися з путі праведного. Слово Боже, що було сказане Ангелами, підтвердилося, а непокора завжди приводила до належного покарання. То як же нам уникнути кари, якщо ми нехтуємо цим великим спасінням? Це спасіння першим проголосив Господь наш, а потім його підтвердили для нас ті, хто чув Господа. За волею Своєю Бог також додав Свої докази про нього через Духа Святого — знамення, дива й різноманітні чудеса.

Ісус пізнав життя земне, щоби спасти людей

Адже не Ангелам підкорив Він світ прийдешній, про який ми говоримо. Є у Святому Писанні такі слова:

«Чому рід людський для Тебе такий важливий,
    чому піклуєшся про нього Ти?
Ким є цей син людський [a],
    котрий в помислах Твоїх?
На деякий час зробив його Ти нижчим,
    ніж Ангели.
    Його Ти наділив і Славою, і честю.
Ти все поклав Йому до ніг [b]».

Віддавши йому владу над світом, Бог не лишив нічого такого, що не підкорялося б чоловіку. Однак ми й нині ще не бачимо, щоб усе підкорялося йому. Але ми бачимо Ісуса, Який лише ненадовго був поставлений нижче за Ангелів. Ми бачимо Його, увінчаного Славою і честю через Його мученицьку смерть. З Божої милості Ісус прийняв смерть за всіх людей.

10 Усе в світі існує від Бога й через Бога. І Славою Своєю Він прагне поділитися з дітьми Своїми. Йому було необхідно обрати Того, Котрий веде нас до спасіння, та через страждання Христові Господь зробив Його досконалим Рятівником.

11 Цей Обранець дав людям святість. І всі, хто здобув святість, одержали її від Божого Обранця, та стали однією родиною. Через те й не соромиться Ісус назвати їх своїми братами і сестрами. 12 Він каже:

«Господи, Я розповім про Тебе Своїм братам і сестрам.
    Я вознесу хвалу Тобі перед Твоїм народом».

13 І ще Він каже:

«Вірою Своєю звернусь Я до Бога».

І ще таке:

«Ось Я, і зі Мною діти,
    яких Бог доручив Мені».

14 Ці діти — то люди, які існують у плоті й крові. Через те Ісус і розділив їхню долю, і сам пізнав життя у плоті й крові. Він зробив це для того, щоб смертю Своєю подолати того, хто володіє владою смерті — диявола. 15 Так Ісус зміг принести звільнення тим, хто все життя терпів рабство через страх смерті. 16 Бо ж очевидно, що не Ангели то були, кому Він допомагав. Ні, то Авраамові діти. 17 Тому й Він мусив у всьому бути такими як ми, брати і сестри Його, щоб стати милосердним і сповненим віри Первосвящеником на службі Божій, щоб спокутувати гріхи людські. 18 Оскільки Сам Він здолав спокуси й зазнав страждань, то й іншим, хто зараз бореться зі спокусами, Він може допомогти.

Footnotes:

  1. До євреїв 2:6 син людський Це може означати «будь-яка людина» або «рід людський», але у багатьох випадках Син Людський є Христос, Який прийшов у світ від Господа.
  2. До євреїв 2:8 поклав до ніг Або «підкорив Твоїй владі».
Ukrainian New Testament: Easy-to-Read Version (ERV-UK)

Copyright © 2007 by World Bible Translation Center

  Back

1 of 1

You'll get this book and many others when you join Bible Gateway Plus. Learn more

Viewing of
Cross references
Footnotes