Add parallel Print Page Options

Завжди любіть Бога і слухайтеся Його!

Ось заповіді, настанови і вказівки, які Господь Бог ваш наказав навчити вас виконувати на землі, якою ви ось пройдете і яку посядете. Шануй Господа Бога твого, ти і діти твої завжди, дотримуючись усіх Його настанов і заповідей, які я переповідаю тобі, щоб жив ти довго. Слухай же, Ізраїлю, і старанно виконуй, щоб усе було в тебе добре, і щоб стали ви численними, як Господь Бог батьків твоїх обіцяв тобі на цій землі, що тече молоком і медом.

Слухай же, Ізраїлю. Господь—наш Бог. Люби Господа Бога нашого всім серцем своїм і всією душею своєю, і з усією силою своєю. Завжди пам’ятай заповіді, що я даю тобі сьогодні. Навчи дітей своїх. Говори про них, коли сидиш у домі своєму й коли дорогою йдеш, коли лежиш, коли встаєш. Прив’яжи їх на руку собі, як знак, і носи пов’язку на чолі. Напиши їх на одвірках дому твого і на брамі своїй[a].

10 Коли приведе тебе Господь Бог твій у землю, що обіцяв батькам твоїм Аврааму, Ісааку та Якову віддати тобі, у великі й багаті міста, яких ти не будував, 11 у будинки, повні всілякого добра, якого ти не збирав, до криниць, яких ти не копав, до виноградників та оливкових гаїв, яких ти не садив, коли ти поїси, й наїсися досхочу, 12 подбай про те, щоб не забути Господа, Який вивів тебе з землі Єгипетської, з дому неволі.

13 Шануй Господа Бога твого і служи Йому, і присягайся іменем Його. 14 Не ходи за іншими богами, богами довколишніх народів. 15 Бо Господь Бог твій, Який поруч тебе,—ревнивий Бог[b], аби ж Господь Бог твій не розгнівався на тебе й не знищив тебе з поверхні землі.

16 Не спокушайте Господа Бога свого, як спокушали ви Його біля Масси[c]. 17 Підкоряйся заповідям Господа Бога твого, настановам Його і законам. 18 Роби те, що є правильне й добре в очах Господа Бога твого, і ти процвітатимеш, увійдеш у добру землю й посядеш її, ту землю, яку Господь пообіцяв батькам твоїм 19 і з якої вигнав усіх твоїх ворогів, як і пообіцяв Він.

Дітям розповідайте про діла Божі

20 У майбутньому твоя дитина може спитати тебе: «Що то за накази, настанови і вказівки, що їх Господь Бог наш вам заповів? 21 Тоді ти скажеш своїй дитині: „Були ми рабами фараона, царя Єгипту, але Господь вивів нас із Єгипту Своєю могутньою рукою. 22 І перед нашими очима Господь творив великі й страшні знаки й дива проти Єгипту, фараона і всього його дому. 23 І вивів Він нас звідти сюди, щоб дати нам землю, яку Він пообіцяв предкам нашим. 24 Він наказав нам дотримуватися всіх цих настанов, щоб шанувати Господа Бога нашого, щоб добре нам було завжди, щоб нам лишитися живими, як це є сьогодні. 25 Господь Бог наш вважатиме нас праведними, якщо ми старанно дотримуватимемося всіх заповідей, як Він нам і наказав”».

Footnotes

  1. 6:9 на брамі своїй Цей звичай і донині живий серед побожних ізраїльтян.
  2. 6:15 Господь… Бог Або «Я ненавиджу, коли Мій народ поклоняється іншим богам».
  3. 6:16 Масса Слово «Масса» означає «спокутування» або «випробування». Див.: Вих. 17:1-7.