Add parallel Print Page Options

Новий початок

І благословив Бог Ноя та його синів, мовивши: «Нехай у вас буде багато дітей. Заселіть землю. І кожна тварина на землі, усе птаство в небі, все, що плазує по землі, усяка риба в морі боятимуться вас. І матимете владу над ними всіма. Все, що рухається і живе на землі, буде вам на поживу. Як дав Я вам раніше зелені рослини на поживу, так тепер віддаю і все інше.

Але не їжте живого м’яса, що кров у собі має. Я стягну і вашу кров за ваші життя. Від кожної тварини, від кожної людини, від усіх, хто пролив кров іншої людини, я вимагатиму його життя.

Хто проллє кров іншого,
    то і його кров інший проллє,
    оскільки Бог створив людей за образом Своїм.

Тож майте багато дітей, тож множтеся на цій землі й розселяйтеся».

Угода Бога з Ноєм

Тоді Бог сказав Ноєві та його синам: «Я укладаю Угоду з вами й нащадками вашими, з усіма живими створіннями, що навколо вас. 10 Я укладаю Угоду з усім птаством, домашньою худобою, дикими звірами, що навколо вас, усім що вийшло разом з вами з ковчегу. 11 Це угода про те, що ніколи вже потоп не нищитиме всього живого на землі і не спустошуватиме землю».

12 І мовив далі Бог: «Ось доказ Угоди, що я укладаю з вами і всім живим навколо вас. Ця угода—на всі часи. 13 Я залишу райдугу[a] в хмарах, що буде доказом Угоди між Мною і землею. 14-15 А коли Я заберу хмари з-над землі й з’явиться райдуга, тоді Я згадаю про Угоду між Мною і кожним живим створінням. І ніколи вже потоп не знищить життя на землі. 16 Тож побачивши райдугу в небі, Я згадаю про довічну Угоду між Богом і всіма живими створіннями на землі».

17 І ще Бог сказав Ноєві: «Це і є доказом Угоди, що Я уклав з усім живим на землі».

Ноєві сини. Хамів гріх

18 Ноєві сини Сим, Хам та Яфет вийшли разом з ним із ковчегу. (Хам був батьком Ханаана). 19 Ці троє були синами Ноя і від них походять усі люди на землі.

20 Ной став землеробом і посадив виноградник. 21 Одного разу Ной випив вина і, сп’янівши, ліг роздягнений спочивати у наметі своєї дружини[b]. 22 Хам, батько Ханаана, побачивши голого батька свого, вийшов і розповів про це своїм братам. 23 Тоді Сим та Яфет узяли одяг, накинули собі на плечі, задкуючи увійшли до намету і вкрили свого роздягненого батька. Отже, вони не бачили його голизну.

24 Коли Ной прокинувся від сп’яніння, то дізнався, що вчинив його молодший син. 25 І сказав Ной:

«Нехай проклятий буде Ханаан!
    Бути йому найостаннішим рабом братів своїх»[c].

26 І Ной додав:

«Благословенний Господи, Боже Симів![d]
    Нехай Ханаан буде рабом Симовим.
27 Нехай Бог збагатить Яфета,
    нехай Він живе в наметах Симових.
    Нехай Ханаан буде рабом і Яфетові».

28 Ной жив після потопу триста п’ятдесят років. 29 Загалом він прожив дев’ятсот п’ятдесят років і потім помер.

Footnotes

  1. 9:13 райдугу Буквально «лук»—зброя для метання стріл, яка має вигляд стягнутої тятивою дуги.
  2. 9:21 у наметі своєї дружини Або «де була його дружина».
  3. 9:25 Нехай… братів своїх Ной проклинає не Хама, а сина його Ханаана. Нащадки Ханаана жили вздовж узбережжя Палестини, Ливану та Сирії. Пізніше Бог віддав цю землю ізраїльському народу, який і виконав прокляття.
  4. 9:26 Благословенний… Симів Або «Я молюся, щоб Господь, мій Бог, благословив Сима».