Add parallel Print Page Options

Смерть Сарри

23 Сарра прожила сто двадцять сім років. Вона померла в Киріат-Арві (тобто Хевроні), в землі Ханаанській. І прийшов Авраам тужити за нею й оплакувати її. Тоді, вставши від померлої, він звернувся до хиттитів: «Я чужинець і живу серед вас. Дайте мені клаптик землі для цвинтаря, щоб я міг поховати свою померлу».

Хиттити відповіли Авраамові: «Послухай нас, добродію. Серед нас ти—один з великих князів Божих. Ховай свою померлу в нашому найкращому склепі. Ніхто з нас не завадить тобі поховати там твою померлу». Авраам тоді підвівся й низько вклонився хиттитам, народові землі тієї. Він сказав: «Якщо така ваша ласка і згода, щоб я поховав свою дружину, то послухайте. Поговоріть з Ефроном, Зогаровим сином. Хай би він віддав мені печеру Махпела[a], що належить йому й розташована край його поля. Нехай він продасть її мені за повну ціну, у вашій присутності, як місце поховання».

10 Ефрон сидів серед хиттитів і при них відповів Авраамові. І його слова почули всі, хто в цей час проходив через міську браму. 11 «Ні, добродію. Послухай! Я віддаю тобі те поле і ту печеру при свідках. Ховай там свою небіжчицю».

12 І вклонився тоді Авраам людям тієї землі. 13 Він сказав Ефрону в присутності місцевих людей: «Коли б ти мене лише послухав! Я заплачу тобі за поле. Візьми від мене гроші, і я поховаю там свою дружину».

14 Ефрон відповів Авраамові: 15 «Послухай, добродію. Вартість цієї землі чотириста шекелів срібла[b]. Це для тебе ніщо, і для мене теж. Тепер можеш ховати померлу».

16 І Авраам погодився. Він відважив Ефронові стільки срібла, скільки той назвав у присутності людей, тобто чотириста шекелів, як міряли шекелі купці.

17 Отже, Ефронове поле перейшло у власність Авраама. Воно було в Махпелі, що на схід від Мамре. Поле, печера, що на ньому, всі дерева навколо стали Авраамовими. 18 То було в присутності хиттитів, усіх, хто проходив на той час через міську браму.

19 Після цього Авраам поховав свою дружину Сарру в печері на полі Махпела, що на схід від Мамре (тобто Хеврона) в землі Ханаанській. 20 Авраам купив у хиттитів поле й печеру на ньому, і вони стали його власністю й місцем поховання.

Footnotes

  1. 23:9 Махпела Поле і печера поблизу Хеврона.
  2. 23:15 чотириста шекелів срібла Шекель—міра ваги, що дорівнювала приблизно 11,5 г. Отже, 400 шекелів приблизно дорівнювало 4,6 кг.