Add parallel Print Page Options

Час будувати храм

Другого року правління царя Дарія, першого дня шостого місяця Господь промовляв через Оґія, пророка, до Зерувавела[a], сина Шеалтієла, правителя Юдеї, та до Ісуса, сина Йозадака, первосвященика. Він сказав: «Ось що Господь Всемогутній говорить: „Люди ці твердять, що не настав іще час відбудовувати храм Господа”».

Тож слово Господа було переказане пророком Оґією: «Хіба то час сидіти вам у ваших завершених оселях з чудовими стелями та стінами, коли храм Господа ще лежить в руїнах? Тож ось що Господь Всемогутній говорить: „Добре обміркуйте поведінку свою. Засіяли ви багато, та зібрали мало, ви їсте, та не наїдаєтеся, ви п’єте, та не напиваєтеся, вбираєтеся, та не зігріваєтеся. Ви заробили небагато грошей, та не розумієте, куди ви витратили їх; неначе робітник покладає платню у діряву кишеню”».

Ось що Господь Всемогутній говорить: «Подумайте про поведінку свою. Підіть у гори, принесіть ліс і збудуйте дім Господа[b]. Тоді Я буду втішений, цим буде звеличено й прославлено Мене». Так говорить Господь.

«Ви очікували на багатий врожай, а зійшло мало, ви принесли це додому, та Я його розвіяв. Чому?—Господь Всемогутній питає.—Тому, що дім Мій у руїнах, та кожен із вас порається у власній оселі. 10 Тож через вас небо затримало росу, а земля—врожай. 11 Тож Я навів посуху[c] на землю й гори, і на збіжжя, і на вино молоде, і на оливу—на все, що земля родить. Всі люди й тварини заслабнуть».

Відбудова храму почалася

12 Господь послав Оґія побалакати з Зерувавелом, сином Шеалтієла, та первосвящеником Ісусом, сином Йозадака. Тож ці чоловіки та увесь люд послухалися голосу Господа Бога свого, зі слів Оґія, пророка, якого Всевишній послав, бо народ боявся та шанував Господа.

13 Тоді Оґій, посланець Бога, переказав людям, що сказав Господь Всевишній: «Я з вами»!

14 Тоді Господь дав натхнення Зерувавелу, сину Шеалтієла, правителя Юдеї, та Ісусу, первосвященику, сину Йозадака, і всім іншим працювати в домі Божому. Тож пішли вони і виконали роботу в храмі Господа Всемогутнього, Бога їхнього. 15 То було двадцять четвертого дня шостого місяця, другого року правління царя Дарія.

Footnotes

  1. 1:1 Зерувавел Нащадок царя Давида, провідник юдеїв.
  2. 1:8 дім Господа Ідеться про храм Господній.
  3. 1:11 навів посуху Або «зруйнував».