A A A A A
Bible Book List

Kolosan 4 Nowe Przymierze (NP)

Panowie, traktujcie służących sprawiedliwie i bezstronnie. Wiedzcie, że i wy macie Pana — w niebie.

Apel o wytrwałość w modlitwie

Bądźcie wytrwali w modlitwie, czujni w niej i wdzięczni. Módlcie się przy tym i za nas, aby Bóg otworzył nam drzwi dla Słowa, w celu rozgłoszenia tajemnicy Chrystusa — z powodu której jestem też więźniem — abym ją przedstawił tak, jak należy.

Wobec osób spoza wspólnoty postępujcie mądrze, dobrze wykorzystujcie każdą okazję. Niech wasze wypowiedzi będą zawsze uprzejme, przyzwoite, dorzeczne.[a] Tak też należy odpowiadać każdemu.

Wiadomości i pozdrowienia

O wszystkim, co mnie dotyczy, opowie wam Tychikos, ukochany brat, wierny opiekun[b] i towarzysz w służbie Panu. Posłałem go do was właśnie po to, abyście się dowiedzieli o naszych sprawach i aby pokrzepił wasze serca. Jest z nim Onezymos, wierny i ukochany brat, który pochodzi spośród was. Oni was powiadomią o wszystkim, co się tutaj dzieje.

10 Pozdrawia was Arystarchos, mój współwięzień, oraz Marek, kuzyn Barnaby. To właśnie w związku z nim otrzymaliście polecenie: Przyjmijcie go, jeśli do was przyjdzie. 11 Pozdrawia was również Jezus, zwany Justusem. Ci są moimi jedynymi współpracownikami na rzecz Królestwa Bożego z grona osób obrzezanych. Oni stali się dla mnie pociechą.

12 Pozdrawia was Epafras, który pochodzi spośród was, sługa Jezusa Chrystusa. On zawsze walczy za was w modlitwach, aby Bóg doprowadził was do doskonałości oraz do pełnego przekonania we wszystkim, co jest Jego wolą. 13 Zaświadczam bowiem, że zadaje sobie wiele trudu troszcząc się o was oraz o tych, którzy mieszkają w Laodycei i Hierapolis.

14 Pozdrawia was Łukasz, ukochany lekarz, i Demas. 15 Pozdrówcie braci w Laodycei i Nimfę oraz kościół gromadzący się w jej domu.

16 A gdy ten list zostanie u was odczytany, dopilnujcie, aby został odczytany także w kościele w Laodycei, a ten z Laodycei wy również przeczytajcie.

17 Powiedzcie też Archipposowi: Pamiętaj, abyś trwał przy obowiązkach, które przyjąłeś jako człowiek żyjący w Panu.

18 Pozdrowienie moją ręką — Pawła.

Pamiętajcie o moich kajdanach.

Niech łaska towarzyszy wam we wszystkich poczynaniach.

Footnotes:

  1. Kolosan 4:6 Idiom: przyprawione solą.
  2. Kolosan 4:7 Lub: diakon
Nowe Przymierze (NP)

© 2011 by Ewangeliczny Instytut Biblijny

  Back

1 of 1

You'll get this book and many others when you join Bible Gateway Plus. Learn more

Viewing of
Cross references
Footnotes