A A A A A
Bible Book List

Druhá Letopisu 27 Bible 21 (B21)

Jotam, král judský

27 Jotam se stal králem v pětadvaceti letech a kraloval v Jeruzalémě šestnáct let. Jeho matka se jmenovala Jeruša, dcera Sádokova. Dělal, co je správné v Hospodinových očích, přesně jako jeho otec Uziáš (na rozdíl od něj ale nevstoupil dovnitř Hospodinova chrámu). Lid ale i nadále jednal zvráceně.

To on postavil Horní bránu Hospodinova chrámu a odvedl hodně práce na hradbě Ofelu. Vybudoval také města v Judském pohoří a v lesích vystavěl pevnosti a věže.

Bojoval s amonským králem a zvítězil. Amonci mu toho roku museli odvést 100 talentů [a] stříbra, 10 000 korů pšenice [b] a 10 000 korů ječmene. [c] Totéž mu odváděli i druhý a třetí rok. Tak Jotam upevnil svou moc, neboť žil důsledně před Hospodinem, svým Bohem.

Ostatní Jotamovy skutky i všechny jeho války a cesty jsou sepsány v Knize izraelských a judských králů. Stal se králem v pětadvaceti letech a kraloval v Jeruzalémě šestnáct let. Když pak Jotam spočinul u svých předků, pochovali ho ve Městě Davidově. Na jeho místě pak kraloval jeho syn Achaz.

Footnotes:

  1. Druhá Letopisu 27:5 asi 3,4 tuny
  2. Druhá Letopisu 27:5 asi 1 600 tun
  3. Druhá Letopisu 27:5 asi 1 350 tun
Bible 21 (B21)

21st Century Translation (Bible21). Copyright © 2009 by BIBLION, o.s.

  Back

1 of 1

You'll get this book and many others when you join Bible Gateway Plus. Learn more

Viewing of
Cross references
Footnotes