A A A A A
Bible Book List

3. Jana Nowe Przymierze (NP)

Powitanie

Starszy do ukochanego Gajusza, którego kocham w prawdzie.

Mój drogi, modlę się o twoje powodzenie i zdrowie. Niech we wszystkim wiedzie ci się równie dobrze, jak twej duszy. Chcę bowiem powiedzieć, że bardzo mnie ucieszyły świadectwa braci na twój temat. Przybywają oni od ciebie i potwierdzają, że żyjesz w prawdzie. Mówią, że prawda kieruje twym postępowaniem. A nic nie daje mi więcej radości niż to, że moje dzieci tak żyją.

Troska o Bożych pracowników

Ukochany, to, co czynisz dla braci, i to nieznanych sobie, dowodzi, że jesteś wierny. Zaświadczyli oni o twojej miłości przed całym kościołem. Proszę, wypraw ich w dalszą drogę w sposób godny Boga. Wyruszyli bowiem w podróż ze względu na Jego imię i niczego nie przyjmują od pogan. My zatem powinniśmy takich ludzi podejmować i w ten sposób stawać się współpracownikami na rzecz prawdy.

Napisałem kilka słów do kościoła. Jednakże Diotrefes, który rości sobie u nich prawo do pierwszeństwa, nie traktuje nas przychylnie. 10 Dlatego, jeśli przyjdę, przypomnę mu, czego się dopuszcza. Obmawia nas on i szkodzi nam słowami. Nie wystarcza mu to jednak. Bo nie dość, że sam nie przyjmuje braci, to jeszcze zabrania czynić to tym, którzy tego pragną. Usuwa ich nawet z kościoła.

11 Ty jednak, mój drogi, nie naśladuj tego, co złe, ale to, co dobre. Ten, kto pełni dobro, pochodzi od Boga. Ten, kto dopuszcza się zła, nie oglądał Boga.

12 Jeśli chodzi o Demetriusza, to wszyscy złożyli o nim dobre świadectwo. Prawda o nim mówi sama za siebie.[a] My to potwierdzamy, a wiesz, że nasze świadectwo jest wiarygodne.

Pozdrowienia

13 Zamierzałem przekazać ci nieco więcej. Nie chcę jednak czynić tego na piśmie, 14 gdyż mam nadzieję na rychłe spotkanie. Wówczas porozmawiamy sobie osobiście.

15 Życzę ci pokoju!

Pozdrawiają cię przyjaciele. Ty również pozdrów imiennie przyjaciół.

Footnotes:

  1. 3. Jana 1:12 Lub: Nawet sama prawda.
Nowe Przymierze (NP)

© 2011 by Ewangeliczny Instytut Biblijny

  Back

1 of 1

You'll get this book and many others when you join Bible Gateway Plus. Learn more

Viewing of
Cross references
Footnotes