Add parallel Print Page Options

Prośba o modlitwę w sprawie misji

W końcu, bracia, módlcie się za nami, aby Słowo Pana szerzyło się i było cenione podobnie jak u was. Módlcie się też, abyśmy byli wybawieni od ludzi przewrotnych i złych, ponieważ wiara nie jest rzeczą wszystkich. Pan zaś jest wierny. On was utwierdzi i strzec będzie od złego. Jesteśmy też, jeśli chodzi o was, przekonani w Panu, że to, co wam nakazujemy, czynicie i będziecie czynić. A Pan niech zwróci wasze serca w stronę miłości Bożej i Chrystusowej cierpliwości.

Wezwanie do uczciwości

Nakazujemy wam zaś, bracia, w imieniu naszego Pana, Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który żyje nieporządnie, niezgodnie z przekazanymi wam przez nas zasadami.[a] Sami wiecie, jak trzeba nas naśladować. Nie żyliśmy przecież wśród was nieporządnie ani też u nikogo nie jedliśmy darmo chleba. Przeciwnie, w trudzie i znoju pracowaliśmy dniami i nocami, aby dla nikogo z was nie być obciążeniem. Czyniliśmy tak nie dlatego, że nie mamy prawa do korzystania z waszego wsparcia, ale po to, by samych siebie postawić wam za przykład do naśladowania. 10 Gdy byliśmy u was, uczyliśmy, że kto nie chce pracować, niech też nie je.

11 A teraz słyszymy, że niektórzy z was żyją nieporządnie. Zamiast poświęcać się pracy, zajmują się tym, czym nie trzeba. 12 Takim osobom nakazujemy, i takie zachęcamy w Panu Jezusie Chrystusie, by ze spokojem podjęły pracę i zarabiały na własne utrzymanie. 13 Wy natomiast, bracia, nie ustawajcie w godnym postępowaniu.

14 Jeśli ktoś jest nieposłuszny naszym słowom, przekazanym w tym liście, tego sobie zapamiętajcie i — żeby go zawstydzić — przestańcie się z nim zadawać. 15 Nie traktujcie go jednak jak wroga, ale upominajcie — jak brata.

Błogosławieństwo i pozdrowienie

16 A sam Pan pokoju niech was darzy pokojem zawsze i na wszelki sposób. Pan niech będzie z wami wszystkimi.

17 Pozdrowienie moją ręką — Pawła. Jest to znak w każdym liście. Tak oto piszę.

18 Niech łaska naszego Pana, Jezusa Chrystusa, towarzyszy wam we wszystkim.

Footnotes

  1. 2. Tesaloniczan 3:6 Lub: według przekazu.