A A A A A
Bible Book List

2. Tesaloniczan 2 Nowe Przymierze (NP)

O powtórnym przyjściu Jezusa

Jeśli chodzi o przyjście naszego Pana, Jezusa Chrystusa, i nasze spotkanie z Nim, to prosimy was, bracia: Nie dajcie wprowadzić się w błąd. Nie bójcie się ani żadnego ducha, ani słowa, ani listu, rzekomo przez nas napisanego, że niby już nastał dzień Pana. Niech was nikt w żaden sposób nie zwiedzie. Bo zanim przyjdzie ten dzień, musi najpierw dojść do odstępstwa.[a] Ujawni się wówczas Człowiek bezprawia, Syn zagłady. Będzie on buntował się przeciw wszystkiemu i wynosił się ponad wszystko, co łączy się z Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci. W końcu sam zasiądzie w przybytku i wskaże na siebie, że to on jest Bogiem.

Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, mówiłem wam o tym? Wiecie też, co go krępuje, i sprawia, że zostanie ujawniony dopiero we właściwym czasie. Tajemnica bezprawia już działa, na razie jednak w ukryciu, dopóki nie ustąpi ten, który ją powstrzymuje. A kiedy ustąpi, wówczas ten niegodziwiec zostanie ujawniony. Pan Jezus zabije go tchnieniem swoich ust i zniszczy w czasie, gdy przyjdzie w sposób jawny dla wszystkich.

Przyjście Człowieka bezprawia dokona się zgodnie z działaniem całej mocy szatana. Towarzyszyć mu będą znaki i fałszywe cuda, 10 a w przypadku tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości Prawdy,[b] dzięki której mogli dostąpić zbawienia, da o sobie znać cała zwodniczość niesprawiedliwości. 11 Właśnie dlatego Bóg wystawia ich na działanie oszustwa. Czyni to, aby uwierzyli kłamstwu, 12 i aby przez to zostali osądzeni wszyscy, którzy odrzucili prawdę, a znaleźli upodobanie w niesprawiedliwości.

Zachęta do wytrwałości

13 My zaś powinniśmy zawsze dziękować Bogu za was, bracia, ukochani przez Pana, że Bóg wybrał was jako pierwszy owoc[c] przeznaczony do zbawienia przez poświęcenie w Duchu i prawdziwą wiarę. 14 W tym też celu powołał was przez naszą dobrą nowinę do udziału w chwale naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

15 Dlatego, bracia, stójcie niewzruszenie. Trzymajcie się przekazanych wam prawd,[d] których nauczyliście się dzięki naszym słowom oraz dzięki listom.

16 A sam Pan nasz, Jezus Chrystus, i Bóg, nasz Ojciec, Ten, który nas ukochał, obdarzył wieczną zachętą oraz dobrą nadzieją w łasce, 17 niech zachęci wasze serca i utwierdzi we wszelkim dziele oraz dobrym słowie.

Footnotes:

  1. 2. Tesaloniczan 2:3 Lub: buntu
  2. 2. Tesaloniczan 2:10 Lub: ponieważ nie pokochali prawdy.
  3. 2. Tesaloniczan 2:13 pierwszy owoc: w części manuskryptów mamy: od początku.
  4. 2. Tesaloniczan 2:15 Lub: Trzymajcie się przekazów.
Nowe Przymierze (NP)

© 2011 by Ewangeliczny Instytut Biblijny

  Back

1 of 1

You'll get this book and many others when you join Bible Gateway Plus. Learn more

Viewing of
Cross references
Footnotes